Arabskie debiuty

 Pierwszy raz w tym sezonie na Partynicach ścigały się trzyletnie konie arabskie

Mityng otworzyły kłusaki francuskie – w dystans ruszyło siedem zaprzęgów, a tempo dyktowała Bank du Soir. Przed wyjściem na finiszową prostą do przodu przesunęła się Barbariska powożona przez Tarasa Salivonchyka i łatwo sięgnęła po zwycięstwo. Po dyskwalifikacji za galop Bank du Soir, drugie miejsce zajęła Banga Cass, trzecia była Alza de Touchyvon. Trenerem Barbariski jest Anna Frontczak-Salivonchyk.

 Fazza lepszy od Johara

Prowadził Johar Al Khalediah, ale na końcowej prostej osłabł i do głosu doszedł Fazza Al Khalediah, którego do zwycięstwa poprowadziła Natalia Hendzel. Mocnym finiszem na drugie miejsce wysunął się Duero, trzeci był Alistar pod Karoliną Dynarowską. Trenerem zwycięskiego konia jest Michał Borkowski.

 Kwarc pokonał Złotną

Stawka galopowała w grupie, tylko Belldon stracił sporo na starcie. Na prostej najmocniej finiszowały Kwarc pod Natalią Hendzel przy kanacie oraz Złotna. W celowniku lepszy okazał się ogier trenowany przez Michała Borkowskiego. Trzecie miejsce wywalczył szybko odrabiający starty Belldon.

 Essea

Zaraz po starcie mocno odskoczyła rywalom Essea pod Karoliną Kamińską i chociaż od początku finiszowej prostej pozostałe konie ostro ruszyły w pościg, utrzymała pierwsze miejsce do końca. Na drugie finiszowała Carmel Valley pod Kamilą Maryniak, na trzecie wskoczyła Ameryka. Trenerką zwyciężczyni jest Elwira Porębna.

 Urugwajka przed Milionerką

Dosiadana przez Natalię Hendzel Urugwajka od początku gonitwy galopowała na czele stawki, obok Milionerki z Kamilą Maryniak w siodle, z którą odskoczyły rywalom. Obie te klacze między sobą rozstrzygnęły na prostej finiszowej walkę o zwycięstwo. W celowniku lepsza okazała trenowana przez Michała Borkowskiego Urugwajka. Na trzeciej pozycji dobiegła Serbia.

 Zwycięska Serenade

Licznej stawce zaprzęgów długo przewodziła Saga, tuż za nią kłusowały Serenade du Betz z Robertem Kieniksmanem w sulce i Sire du Puits. Na finiszowej prostej do walki włączyła się Siblis d’Alci i ta czwórka między sobą rozegrała walkę o zwycięstwo. Pierwsza na celowniku zameldowała się Serenade du Betz trenowana przez Magdalenę Kieniksman, na drugie miejsce wysunęła się Siblis d’Alci, Saga spadła na trzecie.

 Puchar Militaria.pl dla Pallomy

Od początku poprowadziła GH Aliska, na końcu galopowała Palloma pod Joanną Wyrzyk, która na finiszowej prostej przypuściła długi atak, zakończony sukcesem. Jako druga celownik minęła GH Aliska tuż przed Foggitą. Trenerem Pallomy jest Tadeusz Dębowski.

 Kreator zwycięzca

Kazal podyktował tempo, reszta starała się dotrzymywać mu kroku. Na prostej ze środka stawki zaatakował Kreator dosiadany przez Kamila Grzybowskiego i pogodził faworytów. Kazal był drugi, na trzecie miejsce finiszowała Pipasol pod Natalią Hendzel. Zwycięzcę trenuje Tadeusz Dębowski.

1 thought on “Arabskie debiuty”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *