Być jak Sergeant Thunder

 W niedzielę na Partynicach konie oraz jeźdźcy powalczą o Nagrodę Tiumena

 W poprzednim sezonie Sergeant Thunder wygrał Nagrodę Tiumena, a potem triumfował w dwóch największych gonitwach z przeszkodami: Crystal Cup i Wielkiej Wrocławskiej. Czy w jego ślady pójdzie któryś z dziewięciu uczestników tegorocznej generalnej próby przed Kryształowym Pucharem?

Przygotowywane do obu wielkich wyścigów Inferna i Reki partynickich trenerów Roberta Świątka i Michała Borkowskiego już się spotkały w Nagrodzie Otwarcia Sezonu i stoczyły porywającą walkę zakończoną minimalnym zwycięstwem klaczy. Z pozostałych uczestników tamtej gonitwy na uwagę z pewnością zasługują: Netto oraz Sopran Best Podczas inauguracyjnej niedzieli zaprezentował się również Le Grand czeskiego trenera Pavla Polesa. Mocnym kandydatem do włączenia się w walkę o zwycięstwo powinien być Al Bustan trenera Stanislava Popelki z Czech. Sztorm w tym roku jeszcze nie biegał, ostatni start w poprzednim sezonie, w gonitwie Wrocławska Trial, ukończył na trzecim miejscu; jego nowym trenerem jest Grzegorz Wróblewski. Dla Herbaty to także pierwszy wyścig w tym roku, poprzedni podopieczna partynickiego trenera Tadeusza Dębowskiego zakończyła czwartym miejscem w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Nagroda Masiniego

Dziesięć koni liczy stawka innej przeszkodowej próby, Nagrody Masiniego, w której dojdzie do rewanżu za Nagrodę Nila. Na starcie jest szóstka uczestników tamtej gonitwy: Sang Jang, Sympatia, Nechius, Isuzu, Frivolina i Lemont. Nowi w tym towarzystwie – to dobrze znany we Wrocławiu Starbuck z Czech, uczestniczka Nagrody Otwarcia Sezonu Intifada, przeszkodowy debiutant Indidzi i wracający do stipli Dasko.

Płoty i przeszkody

Do drugiej przeszkodowej próby w sezonie przystąpią czterolatki. Zwycięstwo z początku sezonu spróbuje powtórzyć King Artur z Czech, a szyki może mu pokrzyżować partynicka Tutejsza, która podczas pierwszej wyścigowej niedzieli w tym sezonie również zwyciężyła. Ciekawą obsadę ma gonitwa z płotami. Aspire w imponującym stylu wygrał na początku sezonu i będzie faworytem niedzielnego pojedynku. Zrewanżować mu się spróbują trzecia wówczas Charreria i czwarty Datsun z Czech. Na starcie stanie też Lascadell, który w poprzednim sezonie odniósł we Wrocławiu jedno płotowe zwycięstwo a raz był drugi.

 

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 21 czerwca, o godzinie 14:15 na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ulica Zwycięska 2. Wstęp wolny!

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *