Zaliczany do światowego rankingu konkurs Speed & Music o nagrodę Grupy MTP wygrał Krzysztof Ludwiczak na Sandra Blue. Bez karnych sekund do mety dojechało tylko czterech zawodników.

Parkur o wysokości 145 cm do łatwych nie należał, zwłaszcza gdy zawodnicy podejmowali ryzyko, które konieczne było dziś do zwycięstwa.

Najlepszy okazał się Krzysztof Ludwiczak na Sandra Blue. – Parkur postawiony był bardzo ciekawie i odpowiednio pod ten konkurs. Była możliwość zarówno robienia skrótów, jak i szybkiego galopu dookoła, więc każdy mógł wybrać swoją taktykę. Sandra Blue po raz pierwszy wygrała konkurs zaliczany do światowego rankingu. Ma teraz 9-lat i wchodzi w poziom dużej rundy, więc mam nadzieję, że będzie skakała coraz lepiej i coraz wyżej – powiedział Krzysztof Ludwiczak.

Drugie miejsce zajął Sander Geerink (NED) na Donner IK, a trzecie Gerfried Puck (AUT) na For Fun VT.
Finał Halowego Pucharu Polski w Powożeniu wygrał Łukasz Hałupka, a złoty medal całego cyklu zdobył Adrian Kostrzewa.

Konkurs finałowy zakończył się wielką niespodzianką – wygraną zawodnika Łukasza Chałupki, który przystępował do tych zawodów z ostatniego miejsca w tabeli.
Złote medale Halowego Pucharu Polski trafiły do zespołu Adriana Kostrzewy (luzacy: Filip Nowacki i Daniel Kłosowski). Dziś w finale zajęli 3 miejsce, ale aż trzy wygrane (jedna w poznaniu i dwie w Lublinie) pozwoliły im na drugie w trzyletniej historii HPP w czwórkach zwycięstwo. Srebrny medal zdobył Piotr Mazurek, a brąz Bartłomiej Kwiatek.

Wojciech Wojcianiec na Chintablue w świetnym stylu wygrał finał średniej rundy o nagrodę Baborówko Equestrian Association, pod patronatem medialnym Tygodnika Wprost.
W konkursie 140 cm wystartowało 41 par, z czego osiem dostało się do rozgrywki. W niej, rywalizowali ze sobą zawodnicy z Polski, Holandii, Estonii i Austrii. Ostatecznie, tylko cztery pary zachowały do końca konkursu czyste konto. Najlepszy wynik uzyskał Wojciech Wojcianiec na Chintablue. To już drugie zwycięstwo tego zawodnika w czasie Cavaliady w Warszawie. Drugie miejsce zajął Krzysztof Ludwiczak na klaczy Conthacca, a trzecie Sabrina Van Rijswijk (NED) na Lely vd Bisschop.

Maja Marchwicka na wałachu Szafir M wygrała konkurs Małej Rundy o nagrodę Ursus Dystrybucja, pod patronatem Polskiego Związku Hodowców Koni.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a o wygraną walczyło 88 par. Blisko wygranej była młoda amazonka, Matylda Malepszy, która na wałachu August zaprezentowała ryzykowną jazdę i przekroczyła celowniki w lepszym czasie od Mai Marchwickiej, jednak błąd na ostatniej przeszkodzie przekreślił jej szansę na czołową lokatę.
Drugie miejsce zajął Hubert Kierznowski na Amerique Landais, a trzecie Egor Shchibrik (RUS) na Adonis.
Nell Sówka na S-Piorun i Marcelina Jackowiak na Coast Player Seguret wygrały CAVALIADĘ Future o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol.

Zacięta rywalizacja towarzyszyła rozgrywką Cavaliady Future. W kategorii mini najlepsza okazała się Nell Sówka na S-Piorun, która pokonała parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie. Drugie miejsce zajęła Nel Skotarczak na Frankenhoeh’s Mylord, a trzecie Jolanta Kóska na Royal.

W kategorii Midi najlepsza była Marcelina Jackowiak na Coast Player Seguret. Drugie miejsce zajęła Julia Pięta na Marcos, a trzecie Maria Michalska na Pasjonata Amigo.

Liderkami rankingów pozostają nadal: Martyna Ufnal i Zofia Ćwik. Wielki finał Cavaliady Future już w niedzielę o godzinie 13:30.