Grand Prix Warszawy wygrał reprezentant Polski, Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni. Parkur konkursu Grand Prix zaliczanego do światowego rankingu, który był jednocześnie finałem LEC Pucharu Świata i finałem CAVALIADA Tour był bardzo trudny.

Wysokie przeszkody 155 cm i trudna technicznie trasa miała za zadanie wyłonić najlepszych z Europy Środkowo- Wschodniej zawodników, do startu w finale Pucharu Świata. Do rozgrywki dostały się tylko dwie pary. Pierwszy w niej pojechał Radosław Zalewski na klaczy Ilatina, który zrobił jeden błąd. Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni przyjął bardzo dobrą w takiej sytuacji strategię i mimo błędu kolegi, zdecydował się na szybką jazdę. Jemu też przydarzyła się zrzutka, ale lepszy czas dał mu zwycięstwo.

– Początek tego roku był dla nas bardzo udany. Najpierw wygrana w Grand Prix Krakowa, teraz w Warszawie. Naccord Melloni jest w świetnej formie i przygotowujemy się wspólnie do kwalifikacji olimpijskich i mistrzostw Europy. Do Pucharu Świata zostało już mało czasu i nie mieliśmy w planach tego startu, więc decyzja o tym czy jedziemy, zapadnie w przeciągu kilku dni – powiedział Wojciech Wojcianiec.

Trzecie miejsce, z jednym punktem za przekroczenie normy czasu w przejeździe podstawowym zajął Estończyk, Kullo Kender na koniu Artas. Czwarty z jedną zrzutką i najlepszym czasem był Jarosław Skrzyczyński na Chacclanie.

Dzięki tym wynikom na pierwszych trzech miejscach LEC znaleźli się: Skrzyczyński, Kender i Wojcianiec. Konkurs ten wyłonił też najlepszych w CAVALIADZIE Tour 2018/2019 (8 trudnych konkursów w Poznaniu, Lublinie, Krakowie i Warszawie. Po raz piąty rozgrywki wygrał Jarosław Skrzyczyński, drugie Wojciech Wojcianiec, a trzecie Krzysztof Ludwiczak. W specjalnej klasyfikacji na najlepszego zawodnika do lat 21 najlepszy okazał się Filip Lewicki.

Cykl CAVALIADA Future wygrały dotychczasowe liderki rankingów Mini i Midi – Martyna Ufnal i Marcelina Jackowiak.

Niedzielny konkurs CAVALIADY Future o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol w kategorii Midi przyniósł kolejne zwycięstwo Marceliny Jackowiak z KJ Gronówka na kucu Coast Player Seguret. W kategorii Mini po raz pierwszy wygrała Jolanta Kóska z KJ Agro-Handel Śrem na wałachu Royal, jednak pierwsza nagroda w całym cyklu trafiła do Martyny Ufnal z KJ Hippica Polonia Słupno.

W konkursie sztafet wygrała drużyna w składzie: Michalina Dańczak na Maidi, Antoni Śliwiński na Szogunie i Aleksandra Kierznowska.

Konkurs ujeżdżenia o nagrodę targów LOOK i beautyVision, pod patronatem dressage24.pl wygrała Ilona Janas na Lord Django, która tym samym zwyciężyła w całym cyklu CAVALIADA Dressage Cup.

Drugie miejsce zajęła Sandra Sysojeva (LTU) na wałachu Furst, a trzecie Dominika Kraśko Białek na Aresie.

W konkursie małej rundy o nagrodę Nuba Equi, pod patronatem medialnym Equista.pl, najlepszy był Hubert Kierznowski na koniu Amerique Landais.