Cavaliada 2019: Grand Prix Warszawy wygrał Wojciech Wojcianiec

Grand Prix Warszawy wygrał reprezentant Polski, Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni. Parkur konkursu Grand Prix zaliczanego do światowego rankingu, który był jednocześnie finałem LEC Pucharu Świata i finałem CAVALIADA Tour był bardzo trudny.

Wysokie przeszkody 155 cm i trudna technicznie trasa miała za zadanie wyłonić najlepszych z Europy Środkowo- Wschodniej zawodników, do startu w finale Pucharu Świata. Do rozgrywki dostały się tylko dwie pary. Pierwszy w niej pojechał Radosław Zalewski na klaczy Ilatina, który zrobił jeden błąd. Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni przyjął bardzo dobrą w takiej sytuacji strategię i mimo błędu kolegi, zdecydował się na szybką jazdę. Jemu też przydarzyła się zrzutka, ale lepszy czas dał mu zwycięstwo.

– Początek tego roku był dla nas bardzo udany. Najpierw wygrana w Grand Prix Krakowa, teraz w Warszawie. Naccord Melloni jest w świetnej formie i przygotowujemy się wspólnie do kwalifikacji olimpijskich i mistrzostw Europy. Do Pucharu Świata zostało już mało czasu i nie mieliśmy w planach tego startu, więc decyzja o tym czy jedziemy, zapadnie w przeciągu kilku dni – powiedział Wojciech Wojcianiec.

Trzecie miejsce, z jednym punktem za przekroczenie normy czasu w przejeździe podstawowym zajął Estończyk, Kullo Kender na koniu Artas. Czwarty z jedną zrzutką i najlepszym czasem był Jarosław Skrzyczyński na Chacclanie.

Dzięki tym wynikom na pierwszych trzech miejscach LEC znaleźli się: Skrzyczyński, Kender i Wojcianiec. Konkurs ten wyłonił też najlepszych w CAVALIADZIE Tour 2018/2019 (8 trudnych konkursów w Poznaniu, Lublinie, Krakowie i Warszawie. Po raz piąty rozgrywki wygrał Jarosław Skrzyczyński, drugie Wojciech Wojcianiec, a trzecie Krzysztof Ludwiczak. W specjalnej klasyfikacji na najlepszego zawodnika do lat 21 najlepszy okazał się Filip Lewicki.

Cykl CAVALIADA Future wygrały dotychczasowe liderki rankingów Mini i Midi – Martyna Ufnal i Marcelina Jackowiak.

Niedzielny konkurs CAVALIADY Future o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol w kategorii Midi przyniósł kolejne zwycięstwo Marceliny Jackowiak z KJ Gronówka na kucu Coast Player Seguret. W kategorii Mini po raz pierwszy wygrała Jolanta Kóska z KJ Agro-Handel Śrem na wałachu Royal, jednak pierwsza nagroda w całym cyklu trafiła do Martyny Ufnal z KJ Hippica Polonia Słupno.

W konkursie sztafet wygrała drużyna w składzie: Michalina Dańczak na Maidi, Antoni Śliwiński na Szogunie i Aleksandra Kierznowska.

Konkurs ujeżdżenia o nagrodę targów LOOK i beautyVision, pod patronatem dressage24.pl wygrała Ilona Janas na Lord Django, która tym samym zwyciężyła w całym cyklu CAVALIADA Dressage Cup.

Drugie miejsce zajęła Sandra Sysojeva (LTU) na wałachu Furst, a trzecie Dominika Kraśko Białek na Aresie.

W konkursie małej rundy o nagrodę Nuba Equi, pod patronatem medialnym Equista.pl, najlepszy był Hubert Kierznowski na koniu Amerique Landais.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.