Pierwszy dzień CAVALIADY w Tauron Arena Kraków za nami. W najbardziej widowiskowym konkursie Potęgi Skoku zwyciężył Jakub Krzyżosiak na koniu Direstrait, pokonując mur wysoki na 190 cm i pokonując m.in. zwycięzcę Potęgi Skoku z Lublina, Mateusza Kiempę.

Z bardzo dobrej strony pokazali się Polacy również w najważniejszym, pod kątem sportowym konkursie, czyli Dużej Rundzie. Parkur na poziomie 140 cm bezbłędnie pokonało 18 par (z 73 startujących). Była to pierwsza kwalifikacja do niedzielnego Grand Prix, w którym już teraz zobaczymy się aż ośmiu polskich skoczków. Najlepiej z nich poradził sobie Dawid Skiba, który na Secret Weapon L zajął czwarte miejsce. Oprócz niego w tej klasie zobaczymy: Monikę Grundkowską, Aleksandrę Kierznowską, Darię Kobiernik, Dalię Lehmann, Weronikę Minkiewcz, Marię Baehr, a także Maksymiliana Wechtę i Wojciecha Wojciańca.

W pierwszym etapie krakowskiego Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi zwyciężył Adrian Kostrzewa.

W pierwszym nawrocie skupiłem się na tym, by wejść do drugiego. W nim postawiłem wszystko na jedną kartę. Zobaczymy, jaki wynik uda się uzyskać w sobotę, ale jeśli konie będą w takiej formie, jak dzisiaj, to koledzy zdecydowanie będą mieli, co robić – powiedział Adrian Kostrzewa, który objął pozycję lidera ex aequo z Piotrem Mazurkiem.

Średnia Runda należała do koni z Polski. Wygrał Jan Vinckier na wyhodowanym w Stadninie Kunowo koniu Qantas, a drugie miejsce zajął Dawid Skiba na La Vulkano L (wyhodowanym przez p. Jana Ludwiczaka).

Konkurs Małej Rundy wygrał Dominik Słodczyk.