Cavaliada: Jeździecka potęga

Konkurs otwarcia zawodów CSI4 należał do włoskiej pary Massimo Grossato i Aurane de Baugy.

Danielle Goldstein wygrała konkurs Dużej Rundy (145cm, dwufazowy), pierwszą kwalifikację do niedzielnego Gran Prix, na swoim koniu numer jeden – Lizzenmary, pokonała parkur bezbłędnie z najlepszym czasem w drugiej fazie 28,10. W konkursie na poziomie 145 cm wystartowało 78 par i 15 z nich bezbłędnie pokonało obydwie fazy.

-Świetnie mi się dzisiaj jechało. Lizziemary jest moim najszybszym koniem i jak zwykle dała z siebie wszystko. To był dobrze przygotowany parkur i cieszę się, że udało nam się wygrać ten konkurs – powiedziała Danielle Goldstein, której znakiem rozpoznawczym są kolorowe pióra wplecione we włosy. – Zmieniam ich kolor regularnie. Lubię się wyróżniać, pokazać, że chcę być indywidualistką. Obecny kolor mam od niedawna, zrobiłam go tuż przed CAVALIADĄ.– powiedziała reprezentantka Izraela która zajmuje w tej chwili 51 miejsce, w rankingu FEI.

Gospodarz toru Andrea Colombo z Włoch idealnie dobrał dzisiaj poziom trudności pierwszego z dużych konkursów. Kibice zobaczyli 15 bezbłędnych przejazdów i tych 15 jeźdźców zdobyło kwalifikacje do niedzielnego Grand Prix. Niestety w tym gronie nie było Polaków, ale jak wiemy pewni startu w niedzielnym głównym konkursie mogą być: Wojciech Wojcianiec, Maksymilian Wechta i Jarosław Skrzyczyński. Ten ostatni triumfował dziś w konkursie Średniej Rundy (140cm), tam dosiadał klaczy Quintella.

Konkurs otwarcia zawodów CSI4 należał do włoskiej pary Massimo Grossato i Aurane de Baugy. Na Arenie B w trzech rozegranych konkursach triumfowali: Włoch Rafaele Valente na Columbcille Gipsy (runda młodych koni), 13-letnia Polka Maja Marchwicka na Szafir M  (CSI1* – 120cm) i Jacek Zagor (CSI1* – 130cm). Dziś wieczorem kibice w hali numer 5 obejrzeli także pierwszy etap Halowego Pucharu Polski w zaprzęgach czterokonnych, który wygrał Bartłomiej Kwiatek oraz konkurs Potęgi Skoku, w którym triumfował Jacek Zagor.

 

Jedna myśl na temat “Cavaliada: Jeździecka potęga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.