Crystal Cup – Ladies Day na Partynicach

Niedziela na wrocławskich Partynicach będzie obfitowała w emocje. Gonitwy, przemarsz szarży i modowy konkurs – to tylko niektóre z zaplanowanych wydarzeń.

Modowy konkurs, zatytułowany ,,100 lat wyścigowej elegancji”

Uczestnicy, w strojach vintage, będą mieć możliwość sfotografowania się na tle specjalnej dekoracji. Cała galeria takich zdjęć zostanie opublikowana. Wygra strój najlepiej oddający klimat retro. Jury, w którym zasiądą eksperci ze świata kultury i sztuki (m.in. Lidia Popiel, Tomasz Broda), oceni oryginalność, fantazję oraz nawiązanie do stylu epoki międzywojennej. Nagrodą główną jest przelot do Paryża wraz z pobytem w hotelu oraz bilet wstępu na wyścigi konne na hipodromie Paris Longchamp. Zwycięzca, oprócz zwiedzaniem stolicy Francji, będzie mógł podziwiać słynną gonitwę o Nagrodę Łuku Triumfalnego.

Wystawa “Equus caballus”

Wystawa to cykl dziesięciu wielkoformatowych rysunków wykonanych przez Jarosławę Pabich-Szmyt, które będzie można podziwiać w trakcie dnia wyścigowego na terenie Klubu Wyścigowego, Wrocław oraz na trybunie głównej. Prace wykonane są różnorodnymi technikami rysunkowymi od klasycznego ołówka przez węgiel, aż po farbę akrylową czy pastele olejne.

Diorama ułanów

Punkt zlokalizowany pomiędzy trybuną główną, a Klubem Wyścigowym Wrocław. Jest to miejsce, w którym będzie można wykonać pamiątkową fotografię z ułanami na wyjątkowym, historycznym tle – makieta ma rozmiar 100m2.

Specjalna wystawa

Ekspozycja zabytkowych pojazdów oraz oryginalnych powozów z XIX i początków XX wieku.

Crystal Cup, Ladies Day, 100 lat niech żyje nam!

NIEDZIELA PLAN 

13:50 Pokaz Woltyżerki

14:45 Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4-letnich i starszych koni (3800 metrów).

15:15 Gonitwa objęta patronatem i sponsorowana przez Polski Klub Wyścigów Konnych. Gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie III grupy (1600 metrów).

15:45 Nagroda Masiniego – Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni, które od 1.07.2017 nie wygrały w gonitwach z przeszkodami sumy 15 000 zł. (4000 metrów).

16:15 Gonitwa o Puchar Militaria.pl – Międzynarodowa gonitwa dla 3-letnich koni III grupy (2600 metrów).

16:45 Cykl gonitw z przeszkodami dla 4-letnich koni. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni (3800 metrów).

17:15 Gonitwa o Puchar Osady Śnieżka. Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy (2400 metrów).

17:35 Uroczysta Parada. W dwóch bryczkach na tor wyjadą przedstawiciele zagranicznych torów z cyklu Crystal Cup, przedstawiciele władz Wrocławia. Dyrektor Wrocławskiego Toru – Jerzy Sawka  wyjedzie na Damarze – słynnym koniu Bohuna z filmu „Ogniem i mieczem” w asyście dwóch dziewczyn na koniach ubranych w stylowe suknie .

17:50 Gonitwa pokazowa kucyków dosiadanych przez uczniów Wyższej Szkółki Jazdy Konnej.

18:05 Uroczyste wyprowadzenie przez Reprezentację Konnego Oddziału Straży Miejskiej koni startujących w gonitwie Crystal Cup na prostą finiszową.

18:15 Crystal Cup – Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami (5500 metrów) – pula nagród 172 tyś.

18:30 Dekoracja zwycięzców Crystal Cup.

18:40 Pokaz Musztry Pułków Ułańskich.

18:55 Występ Emose Uhunmwangho.

19:00 Przekazanie meldunku przedstawicielowi władz miasta.

19:05 Występ Emose Uhunmwangho.

19:10 Szarża 100 ułanów konnych po Torze Wyścigów Konnych Partynice.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.