W tym roku podczas Cavaliady Polski Związek Hodowców Koni przygotował widowisko, którego do tej pory poznańska publiczność nie oglądała – Ogólnopolski Czempionat Koni Ras Szlachetnych w Skokach Luzem!

W sobotę, 1 grudnia wszyscy chętni będą mogli obejrzeć stawkę wyselekcjonowanych młodych koni.  Na Arenie B zbudowany zostanie specjalny korytarz, w którym konie będą pokonywać przeszkody bez udziału jeźdźców. Po ocenie komisyjnej poznamy najlepsze konie w dwóch kategoriach wiekowych: koni 2-letnich i 3-letnich. Być może za parę lat zobaczymy je ponownie na Cavaliadzie podczas sportowych zmagań w konkursach skokowych.

Hodowców zainteresowanych prezentacją swoich koni przed międzynarodową publicznością (a także potencjalnymi kupcami) zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Ogólnopolskiego Czempionatu Porównawczego Koni Ras: małopolskiej, wielkopolskiej i polski koń szlachetny półkrwi w skokach luzem, który znajduje się na stronie www.pzhk.pl Zgłoszenia do udziału należy kierować do Okręgowych/Wojewódzkich Związków Hodowców Koni do dnia 17 listopada 2017 roku.

Do zobaczenia w Poznaniu!

Tekst i foto.: Małgorzata Sieradzan