DERBY KŁUSAKÓW FRANCUSKICH – O MIANO NAJLEPSZEGO CZTEROLATKA

Głównym punktem programu pierwszej kłusaczej niedzieli na Partynicach będzie gonitwa Derby Kłusaków Francuskich, czyli rywalizacja o prymat w roczniku czterolatków tej rasy.

Dotychczas najlepszymi wynikami może pochwalić się Diable Maya, który wygrał trzy gonitwy, wszystkie jednak na żwirowej bieżni w Pradze. Na trawiastej bieżni partynickiego toru startował raz i był drugi, wyraźnie wyprzedzając Dostatoka i Dadona. Zwycięstwo i drugie miejsce ma na koncie Domino Deco, ale też często przytrafia mu się dyskwalifikacja. W zwycięskim wyścigu pokonał Dogmę i Dostatoka. Raz jako pierwszy, w Sopocie, mijał celownik również Djobi Djoba, wyprzedzając Demm Dirac. Oba konie spotkały się później we Wrocławiu i ponownie lepszy okazał się Djobi Djoba.

Czołówka starszych kłusaków francuskich spotka się w Nagrodzie Timoko, w której dojdzie do rewanżu za niedawno rozegrane eliminacje Mistrzostw Polski. Ukamaya Verderie wygrała wówczas nieznacznie z Barbariską, trzecia już z nieco większą stratą przybiegła Usita, a do zmęczonej długim prowadzeniem Thetis des Neuzy mocno w samej końcówce zbliżył się Brandy Hornline, który dzięki dwóm cennym zwycięstwom na berlińskim torze Mariendorf wygrał w tym sezonie najwyższą sumę nagród spośród kłusaków w polskim treningu. Szósta uczestniczka tamtego wyścigu, Tequila Dance, nie nawiązała walki z rywalami. Z najlepszymi w tym sezonie kłusakami powalczą jeszcze Bombay Sun, który wygrał serię B eliminacji Mistrzostw Polski, oraz Udine du Pont, która była w tamtej gonitwie siódma.

Mityng kłusaczy otworzy Nagroda Marion Maraudera, w której dojdzie do ciekawej rywalizacji trzylatków z końmi pięcioletnimi. W Nagrodzie Nuncio spotkają się sześcioletnie i starsze konie, które w tym roku wygrały do 3.500 zł, a w Nagrodzie Bold Eagle – Portu Lotniczego Wrocław pobiegną kłusaki z tegoroczną wygraną do 9.500 zł.

 

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 3 września , o godzinie 14:45 na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice.

 

Foto. Wrocławski Tor Wyścigów Konnych-Partynice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.