DUBAJ DLA MIŁOŚNIKÓW JAZDY KONNEJ

Konie i jazda konna są nieodłącznym elementem historii i kultury Dubaju. Konie arabskie pojawiły się na Półwyspie Arabskim co najmniej 2500 lat temu i uważane są za jedną z najstarszych ras koni jeździeckich. Konie arabskie, początkowo hodowane wyłącznie na potrzeby armii, od stuleci są cenione za ich piękno, temperament i wytrzymałość.

Pierwsze wyścigi konne w Dubaju odbyły się w 1981 r. na torze wyścigowym dla wielbłądów. Sport ten szybko zyskał popularność i już w 1992 r. założono pierwszy klub jeździecki Dubai Racing Club oraz otwarto tor wyścigów konnych Nad Al Sheba.

 KONNE WYDARZENIA W 2020 ROKU

  • Wyścigi Meydan Racecourse

Do 10 kwietnia trwa sezon wyścigów konnych na najdłuższym na świecie torze wyścigowym Meydan, wybudowanym w 2010 r. W marcu na torze odbędzie się 25. edycja Dubajskiego Pucharu Świata czyli najdroższych wyścigów konnych na świecie. Całkowita pula nagród wyniesie 35 milionów dolarów.

Kiedy: do 10 kwietnia 2020 r.

Gdzie: tor wyścigowy Meydan

Strona internetowa: http://www.dubairacingclub.com/visit/racing-season

 

  • Dubai International Horse Fair

W połowie marca w Dubai World Trade Center odbędą się międzynarodowe targi koni. Są one skierowane głównie do społeczności jeździeckiej Półwyspu Arabskiego. Jednak na turystów czekają dodatkowe atrakcje takie jak: wspaniałe występy jeździeckie, pokazy sokolnictwa oraz wyścigi kucyków dla dzieci.

Kiedy: 12-14 marca 2020 r.

Gdzie: Dubai World Trade Center

Strona internetowa: https://www.dihf.ae/welcome

 

  • Puchar Świata w Dubaju

Tegoroczna edycja Dubajskiego Pucharu Świata świętuje 25-lecie istnienia. Podczas mistrzostw zostaną zaprezentowane najlepsze konie na świecie, które powalczą o główną nagrodę w wysokości 12 milionów dolarów.

Kiedy: 28 marca 2020 r.

Gdzie: tor wyścigowy Meydan

Strona internetowa: http://www.dubairacingclub.com/visit/racing-season/dubai-world-cup

 

KONIE NA CO DZIEŃ

  • Kluby jeździeckie

W Dubaju znajduje się wiele ośrodków do jazdy konnej zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych jeźdźców. W każdym z nich znajdują się świetnie wyszkolone konie, wykwalifikowani instruktorzy oraz nowoczesna infrastruktura. Kluby oferują lekcje grupowe i indywidualne. W klubie jeździeckim Al Ahli Horse można pojeździć na oklep oraz skakać przez przeszkody, w ośrodku Emirates Equestrian Centre można podziwiać ponad 80 wspaniałych wierzchowców, a w Jebel Ali Equestrian Centre jazdy konnej uczą instruktorzy z najlepszych jeździeckich organizacji na świecie: British Horse Society iCanadian Equestrian Federation.

  • Dla miłośników gry w polo

Zarówno amatorzy jak i profesjonaliści gry w polo znajdą coś dla siebie. Dubai Polo Academy to najwyższej klasy centrum jeździeckie, w którym można zagrać w polo na piaskowej arenie. Dubai Polo and Equestrian Club to w pełni wyposażony klub jeździecki oferujący grę w polo oraz skoki przez przeszkody. Z tego klubu wywodzi się światowej sławy drużyna Dubai Polo Team. Klub jest także gospodarzem wielu imprez konnych. Najbardziej znane to Cartier International Dubai Polo Challenge i UAE Nations Cup. Oprócz gry w polo, we wszystkich klubach prowadzona jest także nauka jazdy konnej.

  • Lunch przy koniach

Poza klubami i ośrodkami jeździeckimi, turyści mogą również odwiedzić najlepsze dubajskie restauracje, inspirowane tematyką jeździecką. W The Horse & Hound w Al Habtoor Polo Club można zjeść lunch na łonie natury, podziwiając konie i grających zawodników, a Colt Courtyard i Sarj Art Cafe to miejsca, których wnętrza nawiązują do jeździeckiej historii regionu.

Jedna myśl na temat “DUBAJ DLA MIŁOŚNIKÓW JAZDY KONNEJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.