DUBAJ DLA MIŁOŚNIKÓW JAZDY KONNEJ

Konie i jazda konna są nieodłącznym elementem historii i kultury Dubaju. Konie arabskie pojawiły się na Półwyspie Arabskim co najmniej 2500 lat temu i uważane są za jedną z najstarszych ras koni jeździeckich. Konie arabskie, początkowo hodowane wyłącznie na potrzeby armii, od stuleci są cenione za ich piękno, temperament i wytrzymałość.

Pierwsze wyścigi konne w Dubaju odbyły się w 1981 r. na torze wyścigowym dla wielbłądów. Sport ten szybko zyskał popularność i już w 1992 r. założono pierwszy klub jeździecki Dubai Racing Club oraz otwarto tor wyścigów konnych Nad Al Sheba.

 KONNE WYDARZENIA W 2020 ROKU

  • Wyścigi Meydan Racecourse

Do 10 kwietnia trwa sezon wyścigów konnych na najdłuższym na świecie torze wyścigowym Meydan, wybudowanym w 2010 r. W marcu na torze odbędzie się 25. edycja Dubajskiego Pucharu Świata czyli najdroższych wyścigów konnych na świecie. Całkowita pula nagród wyniesie 35 milionów dolarów.

Kiedy: do 10 kwietnia 2020 r.

Gdzie: tor wyścigowy Meydan

Strona internetowa: http://www.dubairacingclub.com/visit/racing-season

 

  • Dubai International Horse Fair

W połowie marca w Dubai World Trade Center odbędą się międzynarodowe targi koni. Są one skierowane głównie do społeczności jeździeckiej Półwyspu Arabskiego. Jednak na turystów czekają dodatkowe atrakcje takie jak: wspaniałe występy jeździeckie, pokazy sokolnictwa oraz wyścigi kucyków dla dzieci.

Kiedy: 12-14 marca 2020 r.

Gdzie: Dubai World Trade Center

Strona internetowa: https://www.dihf.ae/welcome

 

  • Puchar Świata w Dubaju

Tegoroczna edycja Dubajskiego Pucharu Świata świętuje 25-lecie istnienia. Podczas mistrzostw zostaną zaprezentowane najlepsze konie na świecie, które powalczą o główną nagrodę w wysokości 12 milionów dolarów.

Kiedy: 28 marca 2020 r.

Gdzie: tor wyścigowy Meydan

Strona internetowa: http://www.dubairacingclub.com/visit/racing-season/dubai-world-cup

 

KONIE NA CO DZIEŃ

  • Kluby jeździeckie

W Dubaju znajduje się wiele ośrodków do jazdy konnej zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych jeźdźców. W każdym z nich znajdują się świetnie wyszkolone konie, wykwalifikowani instruktorzy oraz nowoczesna infrastruktura. Kluby oferują lekcje grupowe i indywidualne. W klubie jeździeckim Al Ahli Horse można pojeździć na oklep oraz skakać przez przeszkody, w ośrodku Emirates Equestrian Centre można podziwiać ponad 80 wspaniałych wierzchowców, a w Jebel Ali Equestrian Centre jazdy konnej uczą instruktorzy z najlepszych jeździeckich organizacji na świecie: British Horse Society iCanadian Equestrian Federation.

  • Dla miłośników gry w polo

Zarówno amatorzy jak i profesjonaliści gry w polo znajdą coś dla siebie. Dubai Polo Academy to najwyższej klasy centrum jeździeckie, w którym można zagrać w polo na piaskowej arenie. Dubai Polo and Equestrian Club to w pełni wyposażony klub jeździecki oferujący grę w polo oraz skoki przez przeszkody. Z tego klubu wywodzi się światowej sławy drużyna Dubai Polo Team. Klub jest także gospodarzem wielu imprez konnych. Najbardziej znane to Cartier International Dubai Polo Challenge i UAE Nations Cup. Oprócz gry w polo, we wszystkich klubach prowadzona jest także nauka jazdy konnej.

  • Lunch przy koniach

Poza klubami i ośrodkami jeździeckimi, turyści mogą również odwiedzić najlepsze dubajskie restauracje, inspirowane tematyką jeździecką. W The Horse & Hound w Al Habtoor Polo Club można zjeść lunch na łonie natury, podziwiając konie i grających zawodników, a Colt Courtyard i Sarj Art Cafe to miejsca, których wnętrza nawiązują do jeździeckiej historii regionu.

1 thought on “DUBAJ DLA MIŁOŚNIKÓW JAZDY KONNEJ”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *