Podczas drugiej niedzieli z gonitwami kłusaków dojdzie do kilku ciekawych pojedynków, będących rewanżem za Derby i Mistrzostwa Polski.

W Memoriale Henryka Stermacha faworytką pod nieobecność Barbariski będzie z pewnością druga w MP Ukamaya Verderie, która w tamtym wyścigu długo prowadziła i tylko nieznacznie uległa rywalce w samej końcówce. Zagrozić jej spróbują Usita i Saga; o ile ta pierwsza rozczarowała dopiero szóstym miejscem w MP, o tyle druga sprawiła niespodziankę, ogrywając na finiszu wyżej notowaną rywalkę.

W Nagrodzie Trixtona dojdzie do spotkania pięciu uczestników gonitwy Derby. W tamtym biegu Diable Maya finiszem z dalszej pozycji ograł w samym celowniku długo prowadzącego Djobi Djoba. Trzecia w niewielkim odstępie za tą parą finiszowała Dogma, a szósta już z bardzo dużą stratą przybiegła Demm Dirac; piąty uczestnik Derby, Domino Deco, został zdyskwalifikowany za galop. Trzylatki Eva des Aiglons i Elka Ludoetka wydają się mieć raczej niewielkie szanse w konfrontacji ze starszymi o rok rywalami.

Barbariska, nowo kreowany mistrz Polski Kłusaków, tym razem ominęła spotkanie z najgroźniejszymi konkurentami i pobiegnie w Nagrodzie Juliano Star, gdzie będzie zdecydowaną faworytką. Z pozostałych koni znakomity sezon ma, a raczej miała, inna uczestniczka MP, Baliverne Buroise, która na początku sierpnia odniosła spektakularne zwycięstwo w Berlinie. Później jednak gdzieś zgubiła formę i zarówno w eliminacjach do Mistrzostw Polski Kłusaków, jak i w finale pobiegła słabo, w obu przypadkach plasując się na ósmej pozycji. Dziesiąta (ostatnia) w finale MP była Veline Bel.

W Nagrodzie Twister Bi ponowie spotkają się kolejni uczestnicy finału MP – Bombay Sun, Brandy Hornline i Banga Cass. Dwa pierwsze konie stoczyły pojedynek o trzecie miejsce, które z niewielką przewagą zajął Bombay Sun. Banga Cass długo biegła w czołówce, ale podczas decydującej rozgrywki na finiszowej prostej straciła siły i przybiegła siódma.

 

Zapraszamy w niedzielę 1 października, godz. 14:15 !

Wstęp na wyścigi jest bezpłatny !