Dzień The World Games. Wyścigowa niedziela przed letnią przerwą!

Dzień The World Games. Wyścigowa niedziela przed letnią przerwą!

 

Najbliższa wyścigowa niedziela poprzedza letnią przerwę a także igrzyska sportowe, które odbędą się już w lipcu. Tego dnia Memoriał Kasi Litwiniuk, finał Czerwcowego Turnieju dla kłusaków francuskich, Nagroda 200-lecia Janowa Podlaskiego oraz Nagroda SK Wiśnicz.

Niedziela na Partynicach będzie okazją by dowiedzieć się więcej o Światowych Igrzyskach Sportowych The World Games 2017, które odbędą się we Wrocławiu już od 20 do 30 lipca. W programie jest osiem gonitw – cztery dla koni arabskich czystej krwi oraz po dwie dla koni pełnej krwi angielskiej i kłusaków francuskich.

Trzyletnie araby, które już mają na koncie zwycięstwo, powalczą w Nagrodzie SK Wiśnicz. Trudno wskazać faworyta w tak wyrównanej stawce, co zapowiada nie lada emocje. Najefektowniej wygrał swój wyścig Fazza Al Khalediah, pokonując o 11 długości Duero. Kwarc, Złotna i Belldon już raz się spotkały i w niewielkich odstępach w tejże kolejności minęły celownik.

Tradycyjnie w Memoriale Kasi Litwiniuk pobiegną 3-letnie koni czystej krwi arabskiej hodowli krajowej, a dosiadać ich będą wyłącznie amazonki. W 9-konnej stawce dobrym rodowodem wyróżnia El Noster. Kasia Litwiniuk jako pierwsza kobieta wygrała klasyczną gonitwę Derby dla trzyletnich koni. Dokonała tego 4 września 1994 r. na Partynicach dosiadając Sagi. Wykazała się dojrzałością taktyczną godną doświadczonego dżokeja. Była praktykantem dżokejskim po wygraniu 25 wyścigów. W sumie w karierze osiągnęła 37 zwycięstw na 163 starty. Ostatni miał miejsce 20 sierpnia 1995 roku z tragicznie zakończonym skokiem przez ostatnią przeszkodę gonitwy z płotami.

Najsłynniejsza polska stadnina koni arabskich w Janowie Podlaskim obchodzi w tym roku jubileusz 200-lecia swojego istnienia. W gonitwie dla uczczenia tej rocznicy spotkają się trzyletnie klacze czystej krwi. Faworytką wydaje się być GH Aliska, która w obu dotychczasowych startach była druga.

Końską dawkę emocji zapowiada gonitwa dla czteroletnich i starszych folblutów z udziałem 11 koni. Swoją dawną formę wydaje się odzyskiwać Agatek, solidnie od początku sezonu biegają Ameryka i Tankredi. Ciekawe, jak pobiegną wracające po dłuższej przerwie do gonitw płaskich Lemont i Daisy Love, zagadką jest również forma Irgi.

Nowością tego sezonu w gonitwach kłusaków jest Turniej Czerwcowy dla starszych koni. Odbędą się dwa finały, do których zaprzęgi kwalifikowały się w rozegranych dwa tygodnie temu biegach eliminacyjnych. W finale A ponownie o zwycięstwo powalczą Tequila Dance i Siblis d’Alci, finał B zdaje się mieć jednego faworyta – Thetis des Neuzy.

 

Dodatkowe atrakcje

W niedzielę nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Będzie okazja do przejażdżki na kucykach Wyższej Szkółki Jazdy – Partynice.  Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Niedziela,18 czerwca, godzina 14:15

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice

  1. Zwycięska 2

Wstęp wolny!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *