Dzień Województwa Dolnośląskiego na Partynicach

Dziewiątka trzyletnich i starszych klaczy powalczy o laur w Nagrodzie Konstelacji, wśród nich Gonora z Niemiec i ubiegłoroczna triumfatorka najważniejszej gonitwy płaskiej sezonu na Partynicach Height of Beauty.

Tegoroczna stawka jest wyjątkowo silna i wyrównana. Trenowana przez Annę Zielińską Furia, która wygrała Oaks w tym roku, spotka się z Iron Belle trenera Krzysztofa Ziemiańskiego, która zwyciężyła w „Derby dla klaczy” rok temu. Obok nich boksy w maszynie startowej zajmą inne czołowe klacze tegorocznego sezonu, w tym dwie trenowane przez Adama Wyrzyka: Almenar (druga w Oaks) i Mona Kerbili (siódma), która wcześniej zwyciężyła w Nagrodzie Wiosennej i była piąta w Derby, a następnie okazała się najlepsza w Nagrodzie SK Krasne. Tagra z partynickiej stajni trenera Roberta Świątka w Oaks była czwarta, później wygrała Nagrodę Rzeki Wisły. Pierwszy raz do rywalizacji z czołówką stanie Sweet As Sugar trenera Michała Romanowskiego, której atutem jest znajomość wrocławskiej bieżni – we wrześniu wygrała tutaj gonitwę.

Height of Beauty trenera Emila Zaharieva miała doskonały ubiegłoroczny sezon zwieńczony zwycięstwem w Nagrodzie Konstelacji, w której drugie miejsce zajęła Zarra trenowana przez R. Świątka. Gonora – należąca do słynnej stadniny Auenquelle i trenowana przez byłego niemieckiego czempiona Rolanda Dzubasza – wygrała w tym sezonie trzy gonitwy na dystansach zbliżonych do klasycznego, była też kilka razy druga i trzecia.

Czteroletnie konie powalczą w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego o miano czempiona na przeszkodach. W niedzielę na torze zobaczymy także trzylatki, które spotkają się w czempionacie płotowym o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego.

Spotkanie z piłkarzami Śląska oraz inne atrakcje

Cały zespół Śląska odwiedzi wrocławski tor wyścigów konnych w niedzielę podczas wyścigów, o godz. 13. Dla kibiców to idealna okazja, by zdobyć autografy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z Trójkolorowymi. Kibice będą mogli wziąć udział w warsztatach malowania, grawerowania, wypalania ceramiki oraz wypiekania pierników. Jak zawsze na najmłodszych kibiców czekają dmuchane zamki i karuzele oraz przejażdżki na kucykach.

 

 

 

 

Niedziela, 15 października. Zapraszamy wcześniej, na godz. 12:15 !  Wstęp na wyścigi jest bezpłatny !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.