Emocje na Partynicach

Faworytki w głównych rolach

Ukamaya Verderie z Magdaleną Kieniksman w sulce, Barbariska (T. Salivonchyk) i Usita (H. Miksha) między sobą rozstrzygnęły walkę o zwycięstwo w serii A kwalifikacji do Mistrzostw Polski Kłusaków i w wymienionej kolejności minęły celownik. Poprowadziła Baliverne Buroise (O. Movchanets), ale faworytki były blisko. Liderka odpadła w zakręcie, na prostą wyprowadziła Ukamaya Verderie. Przy kanacie próbowała dotrzymywać jej kroku Thetis des Neuzy (V. Finchuk), po zewnętrznej mocno naciskała Barbariska, obok niej finiszowała Usita. Zwycięską klacz trenuje Magdalena Kieniksman.

Gościnne zwycięstwo Orkady

Trenowana na Służewcu przez Macieja Jodłowskiego Orkada pod Pavlem Stepakinem wygrała, ale musiała włożyć maksimum wysiłku, by odeprzeć atak debiutantki Złotej Wstęgi (K. Dynarowska), która straciła tylko pół długości. Trzecia finiszowała Czamana (A. Kaleta).

Ehab Al Khalediah wygrał po walce

Galopujący przez cały dystans w czołówce Ehab Al Khalediah dosiadany przez czeską amazonkę Martinę Havelkovą stoczył na finiszowej prostej walkę o zwycięstwo z Mura Derbe (D. Petryakov), którą pokonał o szyję. Trzeci był dyktujący tempo w dystansie Nader Al Khalediah (M. Kryszyłowicz). Trenerem zwycięzcy jest Michał Borkowski.

Linovsky przed Nebo

Nebo (K. Maryniak) poprowadził, tuż za nim galopowały Jam Romana (K. Kamińska) i Hamilton (A. Kaleta) i ta trójka uzyskała przewagę nad resztą stawki. Jeszcze przed wyjściem na finiszową prostą szybko dołączył do czołówki Linovsky pod Martiną Havelkovą, na prostej z walki odpadł Hamilton. Trenowany przez Iwonę Wróblewską Linovsky zwyciężył, Nebo był drugi, trzecie miejsce zajęła Jam Romana.

Vag El Condor pewnie zwycięża

Przez większą część dystansu na czele stawki galopowała Palloma (J. Wyrzyk), reszta koni zgrupowana, tylko Czardaszka (M. Havelkova) kilka długości z tyłu. Przed wyjściem z zakrętu na końcową prostą pierwszy był już Vag El Condor pod Karoliną Kamińską i uciekając rywalom, z bezpieczną przewagą pierwszy minął celownik. Cztery i pół długości za zwycięzcą finiszował Rammas Al Khalediah (P. Stepakin), kolejne cztery długości straciła trzecia na celowniku Palloma. Zwycięzcę trenuje Krzysztof Ziemiański.

Espalier pokonał Damirę

Konie galopowały w zwartej grupie, a prowadzenie zmieniało się. Na końcowej prostej do głosu doszły Espalier pod Aleksandrą Kaletą i finiszująca z dalszej pozycji Damira (P. Stepakin). Między tą dwójką rozegrał się walka o zwycięstwo, w której lepszy na ostatnich metrach okazał się ogier. Trzeci już ze znaczną stratą przybiegł Alistar (R. Kułaga). Trenerem Espaliera jest Tadeusz Dębowski.

Bombay Sun rzutem na taśmę

Od startu prawie do celownika prowadziła Saga (H. Miksha). Prawie, bo na finiszowych metrach mocno przyspieszył Bombay Sun powożony przez Witolda Sudoła i w samym celowniku odebrał Sadze zwycięstwo. Trzecia już z większa stratą za tą dwójką przybiegła Veline Bel (O. Movchanets). Zwycięskiego konia trenuje Anna Frontczak-Salivonchyk.

Serdecznie zapraszamy na kolejne wyścigi, które odbędą się w niedzielę, 03 września, o godzinie 14:15 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. 

Wstęp na wyścigi jest bezpłatny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.