Sportowe emocje, piękne konie, cudowne przestrzenie… To tylko zapowiedź atrakcji, jakie czekają na sympatyków aktywnego wypoczynku na łonie natury w Ośrodku Jeździeckim Arkadia
w Wielkiej Lipie. Niedaleko Obornik Śląskich,  w prawie każdy weekend, można świetnie spędzić czas
i poczuć pasję do hippiki.

Kalendarz imprez tego ośrodka, rokrocznie jest uzupełniany o kolejne zawody w skokach przez przeszkody.  Między  1. a 3. września 2017 roku, odbył się tu I etap Mistrzostw Dolnego Śląska w skokach przez przeszkody w kategorii Amator, Junior oraz Senior.

Podczas trzech dni zawodów widzowie mieli okazję obejrzeć skaczące kucyki jak i duże konie. Rozegranych zostało w sumie 17 konkursów, w których udział wzięło 95 par w prawie 300 przejazdach. Wysokość przeszkód wynosiła od towarzyskich 70 cm do mistrzowskich 130 cm.

Po zaciętej rywalizacji w kategorii Juniorów pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Pisarska na koniu Ceretana, za nią Natalia Nabiałczyk na koniu Olimpic Lady oraz Lombiqueen oraz na III miejscu Martyna Frackowiak na koniu Top Jus D’Euskadi.

Najwięcej emocji towarzyszyło najwyższemu konkursowi – w kategorii Seniorów. W tym konkursie złoty medal zdobył Mikołaj Kownacki na koniu Obsesja z 3,30 punktami karnymi, który jako jedyny podczas wszystkich przejazdów mistrzowskich przez trzy dni nie miał żadnej zrzutki w parkurze. II miejsce z bardzo małą różnicą punktową zdobył Wiesław Nowak na koniu Footloose oraz Casus Belli. III miejsce z 13,24 pkt zdobył Daniel Wieliczko na koniu Favera.

Chętnych zawodników nie zabrakło także w kategorii Amator, w którym startowali raczej początkujący zawodnicy, który nie posiadają tzw. klas sportowych. Fenomenalny wynik, czyli zero punktów karnych, po trzech dniach zawodów uzyskała Adrianna Petyniak na koniu Lalka-W. Zaraz za nią znalazła się Martyna Walków na koniu Bazalt oraz na III miejscu Teresa Michalska na koniu Korynt.

Ośrodek Jeździecki Arkadia na stałe wpisał się już do kalendarza imprez jeździeckich. Corocznie organizowanych jest tu szereg zawodów, które cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród zawodników jak i publiczności. Biorą w nich udział najlepsi jeźdźcy i konie z Dolnego Śląska oraz ościennych województw.

Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Arkadia na II etap Mistrzostw Dolnego Śląska w skokach przez przeszkody oraz Finał Vital Horse Jumping Cup w dniach 22-23 września 2017 r.

Źródło: Informacja prasowa