Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/sena/public_html/planetakoni/wp-includes/kses.php on line 893
FRANCUZI PROWADZĄ W PUCHARZE NARODÓW - Oficjalna strona miesięcznika Planeta Koni

FRANCUZI PROWADZĄ W PUCHARZE NARODÓW

Reprezentacja Francji uzyskała najlepszy rezultat w zakończonej w piątek w próbie ujeżdżenia w prestiżowym konkursie Pucharu Narodów. Drugą pozycję zajmują Szwedzi, a trzecią Niemcy. W konkursie rywalizuje siedem drużyn.

Polacy uplasowali się na szóstym miejscu. Najlepszy rezultat w polskiej ekipie i jedenaste miejsce w stawce 38 startujących zawodników uzyskał Mateusz Kiempa na wałachu Lassban Radovix. – Mój przejazd oceniam dobrze.Jest to dla mnie zaszczyt jechać w Pucharze Narodów jako reprezentant Polski. Będę chciał, żeby mój wynik był dla naszej drużyny jak najlepszy”.

W klasyfikacji indywidualnej prowadzi reprezentantka Niemiec Marie Kraack na wałachu Havana Club. “Havana Club był dziś naprawdę fantastyczny, zrobił wszystko, czego od niego oczekiwaliśmy i zaprezentował się bardzo dobrze”

Na drugim miejscu jest Szwedka Linda Algotsson na Fair Spot, na trzecim zawodnik z Japonii Yoshiaki Oiwa na The Duke Of Cavan. – Jestem zadowolony z tego przejazdu, mój koń był trochę spięty, myślę,
że mogłem pojechać ciut lepiej, ale i tak sądzę, że dobrze wykonał zadanie” – podsumował swój występ Japończyk.

Strzegomska rywalizacja w Pucharze Narodów jest jednocześnie pierwszym testem nowego formatu olimpijskiego, który ma obowiązywać na igrzyskach w Tokio w 2020 roku. W konkursie drużynowym startuje trzech zawodników, a ich łączny wynik wliczany jest do ogólnej klasyfikacji.

W piątek zakończyły się także próby ujeżdżenia w konkursach w krótkim formacie. W „dwóch gwiazdkach” prowadzą ex aequo Francuz Maxime Livio na koniu Ariano du Quinze oraz Polak Mateusz Kiempa na klaczy Libertina. W „jednej gwiazdce” najlepszy wynik uzyskała Niemka Pia Münker na klaczy Dunkin Donut M.

Równolegle na czworobokach rywalizowali zawodnicy startujący w konkursach krajowych. W klasie L na prowadzeniu jest zawodnik z Danii Casper Rasmussen na Tranehajs Prada Noir, w klasie L w kategorii wiekowej poniżej 18 lat najlepszy wynik uzyskała Weronika Jerczyńska na koniu Karat.

Liderką w klasie P w konkursie nr 1 jest Austriaczka Verena Laber na Con Casiro, z kolei w konkursie nr 2 przodują zawodnicy z Czech, na pierwszym miejscu są ex aequo Miroslav Trunda na Rivierze oraz Miloslav Příhoda na Eldorado.

Ujeżdżenie, pierwsza część jeździeckiego triatlonu to dopiero przedsmak emocji jakie czekają na widzów podczas crossu. W sobotę zawodnicy zmierzą się w próbie terenowej w konkursie Pucharu Narodów oraz w konkursach w długim formacie. Zwycięzców Pucharu Narodów wyłoni niedzielny konkurs skoków przez przeszkody.

We wszystkich konkursach podczas LOTTO Strzegom Horse Trials rywalizuje ponad 280 zawodników i ponad 300 koni.

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.