Gonitwy z przeszkodami wracają na Partynice

W najbliższą niedzielę 11 sierpnia na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice odbędzie się 8 dzień wyścigowy sezonu 2019. To wyjątkowy mityng, ponieważ jeźdźcy będą rywalizować zarówno na dystansach płaskich, jak i w gonitwach z płotami oraz z przeszkodami. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni będzie ostatnim sprawdzianem przed zbliżającą się wielkimi krokami Wielką Wrocławską (8 września). Poza emocjami sportowymi publiczność będzie mogła zapoznać się z ofertą dolnośląskich zamków i pałaców, które posiadają ośrodki jeździeckie.

Wrocławska Trial – generalny sprawdzian przed Wielką Wrocławską. Na starcie osiem koni, wśród nich tegoroczny zwycięzca Crystal Cup, trenowany we Wrocławiu Haad Rin. I znakomici rywale: z Czech Starbuck i Hades, które doskonale znają wrocławski tor, oraz Reki, który na Partynicach odnosił największe sukcesy, a także polski weteran partynickiego hipodromu Netto.

Faworytem będzie z pewnością Haad Rin, który w czerwcu w znakomitym stylu wygrał na Partynicach gonitwę Crystal Cup, zaś jesienią ubiegłego roku był minimalnie drugi w gonitwie Listed we francuskim Compiegne. Starbuck wielokrotnie ścigał się we Wrocławiu, wygrywając tu trzy razy, ostatnio w tegorocznej Nagrodzie Otwarcia Sezonu; po kolejne zwycięstwo sięgnął w Pardubicach. Świetnie w tym sezonie biega również Hades, który swoje dwa ostatnie starty, w Szwecji, zamienił na zwycięstwa, wcześniej był tam jeszcze drugi, podobnie jak w Mediolanie. Na wrocławski tor powraca jeden z jego bohaterów Reki, który w 2017 r. wygrał tu Crystal Cup, a w poprzednim sezonie był trzeci w Wielkiej Wrocławskiej. O ile jednak wówczas trenował na Partynicach pod okiem Michała Borkowskiego, tak teraz przyjeżdża jako podopieczny czeskiej trenerki Hany Kabelkovej. W tym roku jeszcze nie startował i jego aktualna forma pozostaje zagadką., Netto, rzec można, to już weteran wrocławskich gonitw przeszkodowych, w tym sezonie startował dwukrotnie, zajmując m.in. czwarte miejsce w Crystal Cup, rok wcześniej był w tej gonitwie trzeci, z dużą przewagą nad Rekim, w Nagrodzie Otwarcia Sezonu dość wyraźnie uległ Starbuckowi.

Trudne zadanie w konfrontacji z wymienioną piątką czeka pozostałych uczestników testu przed Wielką Wrocławską. Z dobrej strony w swoim pierwszym starcie po zmianie właściciela i trenera zaprezentował się Nick, który po przejściu do stajni Elwiry Porębnej przybiegł drugi w Nagrodzie Masiniego. Ten doświadczony stipler ma za sobą udział w 16 gonitwach przeszkodowych crosscountry w Pardubicach, z których trzy wygrał. Nieźle w swoim pierwszym przeszkodowym występnie na wrocławskim torze zaprezentował się Palazzo Corsini, kończąc wyścig na piątej pozycji. Solidnie biegający w poprzednich sezonach Celadon na siódmym miejscu, ostatnim płatnym, ukończył tegoroczną gonitwę Crystal Cup.

Rywalizację w gonitwach z płotami rozpoczynają trzylatki. Po raz trzeci w gonitwie z przeszkodami zmierzą się czteroletnie folbluty, a o drugie zwycięstwo powalczą Cosmic Magic i Nebo.

Publiczność dopingująca jeźdźców będzie miała okazję również do zapoznania się z ofertą dolnośląskich zamków i pałaców. W niedzielę swoje stoiska przygotują m.in. Pałac Morawa wspólnie z ośrodkiem jeździeckim Stragona, czy Zamek Kliczków, przy którym działa stajnia książęca. Obiekty przygotowały również atrakcyjne nagrody dla widzów.

Program dnia wyścigowego:

14:45 Cykl gonitw z płotami dla 3-letnich koni. Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 3-letnich koni. Dystans 2800 m
15:15 Gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie IV grupy. Dystans 1907 m
15:45 Wrocławska Trial – międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni. Dystans 4200 m
16:15 Międzynarodowa gonitwa II grupy dla 3-letnich i starszych koni. Dystans 3200 m
16:45 Cykl gonitw z przeszkodami dla 4-letnich koni. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni. Dystans 3800 m
17:15 Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni IV grupy. Dystans 1907 m

Sponsorem sezonu 2019 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice jest Port Lotniczy Wrocław, a partnerem sezonu wyścigowego – Lotto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.