Zawodnicy różnych dyscyplin jeździeckich będą rywalizować w pięknym, historycznym otoczeniu Paryża.

W Wersalu, w maju tego roku, organizowane były zawody CSI5*International Showjumping of Versailles. Miejsce to znajduje się ok. 40 minut od planowanej lokalizacji wioski olimpijskiej. Osiedle olimpijskie zostanie wybudowane na północy Paryża. Francuskie władze, do 2024 roku, planują zmodernizować drogi oraz funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Planowo na widowni, podczas konkursów ujeżdżenia i skoków, ma zasiąść 20 000 osób, podczas WKKW około 60 000 widzów oraz 12 000 podczas konkursów para ujeżdżenia. Miasto świateł, do tego czasu, było już gospodarzem Igrzysk Olimpijskich w roku 1924.

W cztery lata później to Los Angeles będzie organizowało Olimpiadę. W mieście tym już dwukrotnie miało miejsce to wydarzenie, po raz pierwszy w 1932 roku, a następnie w 1984 roku. Los Angeles i Paryż zostały wytypowane do organizacji Olimpiady w 2024 i 2028 roku, po tym jak Hamburg, Rzym, Boston i Budapeszt zostały odwołane z przetargu. Wiążące postanowienia dotyczące planowanych Igrzysk Olimpijskich mają zostać potwierdzone już we wrześniu, w trakcie sesji Komitetu w Limie.

Bilety na to wydarzenie będą kosztowały między 17$-713$, czyli około 60zł – 2580zł, oczywiście nie ma na razie decyzji odnoście kosztów biletów dla danych dyscyplin sportowych.