Konie na sztalugach

Zapraszamy na wystawę prac Iwony Mitrowskiej pt. „Galeria Koni” do Pałacu w Stadninie Koni w Walewicach. Otwarcie wystawy odbędzie się 20go października br. o godz. 18ej.

Ulubionymi technikami artystki są pastele i ołówek.

Inspiracje czerpie z pasji, jaką są dla niej konie i jazda konna, którą uprawia od najmłodszych lat.
Wieloletnia obserwacja koni, przebywanie i praca z nimi pozwoliły Iwonie poznać anatomię, motorykę ruchu, grę świateł i cieni na ich ciałach, co pozwala autorce przy zachowaniu realizmu oraz dokładności w szczegółach, bawić się kolorem i formą lub „zatrzymać konia w pół ruchu”, wychwycić subtelności tak by pokazać charakter i cały „bukiet” urody konia.
Każdy „koński model” jest traktowany w osobisty sposób tak by na portrecie wyszedł w jedyny i niepowtarzalny sposób, by patrzył z błyskiem w oku.

Warsztat w wyrażaniu ruchu i dynamiki w rysunku miała możliwość rozwijać pracując, jako animator filmów rysunkowych w zespole Ireneusza Czesnego (reżyser i scenograf).

W 2009 roku, uczestniczyła w wystawie zbiorowej pt. „Sto uroków konia” – GOK Lesznowola.
Zawsze rysowała z pasji i dla przyjemności nie myślała o konkursach. Jej prace trafiały przeważnie do indywidualnych odbiorców także za granicą (Włochy, Szwajcaria, Holandia).
W 2017r. zdecydowała się jednak pokazać szerszemu gronu odbiorców i na IV Festiwalu Sztuki Jeździeckiej w Warszawie 02.04.2017 r. obraz “Piacenza” zdobył I nagrodę w konkursie malarskim.
Wystawa indywidualna to spełnienie jej marzeń. Dlatego specjalnie na tą okazję powstało kilka prac gdzie konie, piękne anatomicznie, są „ubrane” w bajkowe kolory.
To trzeba zobaczyć.

2 myśli na temat “Konie na sztalugach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.