Turyści odwiedzający, w te wakacje, okolice Sukiennic i Bazyliki Mariackiej nie uświadczą widoku słynnych już, z wielu powodów, krakowskich dorożek.

Krakowski magistrat ogłosił zakaz postoju konnych dorożek na głównej płycie krakowskiego rynku.  Zgodnie z literą prawa dorożki nie mogą  przebywać na rynku w godzinach od 13:00 do 17:00. W tym roku postanowiono jednak zaostrzyć to rozporządzenie. Dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych decyzję uzasadnił prognozami dotyczącymi fal upałów nadchodzących nad region Małopolski. Dodatkowo, Stowarzyszenie Dorożkarzy Krakowskich dostało zalecenie, aby zaprzestać prowadzenia działalności w czasie najwyższych temperatur, a także rozsądnego korzystania z zacienionych postojów. Na przełomie lipca i sierpnia, w samym Krakowie, odnotowano już temperatury przekraczające nawet 35 stopni Celsjusza.

Zatem, choć pogoda wydaje się zmienna, to dorożki konne mają zakaz stacjonowania, na rynku krakowskim, w godzinach pomiędzy 10:00 a 20:00. O zgodzie na ich powrót, w okolice Sukiennic i Bazyliki Mariackiej, magistrat ma poinformować poprzez swoją stronę internetową.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay