Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/sena/public_html/planetakoni/wp-includes/kses.php on line 893
Krakowskie Sukiennice bez dorożek! - Oficjalna strona miesięcznika Planeta Koni

Krakowskie Sukiennice bez dorożek!

Turyści odwiedzający, w te wakacje, okolice Sukiennic i Bazyliki Mariackiej nie uświadczą widoku słynnych już, z wielu powodów, krakowskich dorożek.

Krakowski magistrat ogłosił zakaz postoju konnych dorożek na głównej płycie krakowskiego rynku.  Zgodnie z literą prawa dorożki nie mogą  przebywać na rynku w godzinach od 13:00 do 17:00. W tym roku postanowiono jednak zaostrzyć to rozporządzenie. Dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych decyzję uzasadnił prognozami dotyczącymi fal upałów nadchodzących nad region Małopolski. Dodatkowo, Stowarzyszenie Dorożkarzy Krakowskich dostało zalecenie, aby zaprzestać prowadzenia działalności w czasie najwyższych temperatur, a także rozsądnego korzystania z zacienionych postojów. Na przełomie lipca i sierpnia, w samym Krakowie, odnotowano już temperatury przekraczające nawet 35 stopni Celsjusza.

Zatem, choć pogoda wydaje się zmienna, to dorożki konne mają zakaz stacjonowania, na rynku krakowskim, w godzinach pomiędzy 10:00 a 20:00. O zgodzie na ich powrót, w okolice Sukiennic i Bazyliki Mariackiej, magistrat ma poinformować poprzez swoją stronę internetową.

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Jedna myśl na temat “Krakowskie Sukiennice bez dorożek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.