LOTTO STRZEGOM HORSE TRIALS W LICZBACH

Do rozstrzygnięcia konkursów rozgrywanych w ramach zawodów Lotto Strzegom Horse Trials pozostało dwanaście dni. Przypomnijmy najciekawsze wydarzenia i rekordy z piętnastoletniej historii zawodów.

Zawody Strzegom Horse Trials zadebiutowały w 2003 roku równolegle z cyklem Pucharu Świata. Konkurs wygrała Szwedka – Linda Algotsson na koniu Stand By Me. Algotsson została również zwyciężczynią generalnej klasyfikacji PŚ.
W premierowej edycji Pucharu Świata w podwójnej roli zawodnika i dyrektora organizacyjnego wystąpił Marcin Konarski. Niefortunny upadek na jednej z ostatnich przeszkód na crossie i kontuzja wyeliminowały go z dalszych startów.

290 TYSIĘCY FRANKÓW SZWAJCARSKICH, czyli ponad pół miliona złotychznalazło się w puli nagród dla zwycięzców podczas Finału Pucharu Świata w 2009 roku

ZMIANA FORMUŁY: w 2012 roku Międzynarodowa Federacja Jeździecka zmienia formułę zawodów. Puchar Świata zostaje zastąpiony Pucharem Narodów.

REKORDOWY 2016 ROK:w zawodach startuje 353 koni, a na listach zgłoszeniowych znajdują się nazwiska jeźdźców z 25 krajów z całego świata.

3061 TO ŁĄCZNA LICZBA KONI, które przegalopowały przez morawski hipodrom podczas 81 konkursów rozegranych w ciągu piętnastu edycji zawodów.

KOBIETY NA PODIUM: kobiety zwyciężały w Pucharze Świata dwukrotnie, mężczyźni siedmiokrotnie. W klasyfikacji indywidualnej w Pucharze Narodów stosunek ten wynosi 2:3 na niekorzyść kobiet.

PUCHAROWI REKORDZIŚCI: krajem z największą liczbą wygranych w konkursach pucharowych są Niemcy. Na najwyższym podium w Pucharze Świata stawali sześć razy, w Pucharze Narodów trzy razy.

TRIUMFATOR:absolutnym rekordzistą pod względem liczby zwycięstw jest Niemiec Michael Jung, który trzy razy z rzędu wygrywał konkurs Pucharu Świata (2009, 2010, 2011). Pierwsze miejsce zajął także w klasyfikacji indywidualnej Pucharu Narodów w 2014 roku.

LA BIOSTHETIQUE-SAMFBW dosiadany przez Michaela Junga to jedyny koń, który dwukrotnie wygrał konkurs pucharowy (Finał Pucharu Świata, 2009, Puchar Narodów w klasyfikacji indywidualnej, 2014).

W STRUGACH DESZCZU: tylko raz w historii SHT nie udało się doprowadzić pucharowej rozgrywki do końca. W 2013 roku ulewne deszcze zmusiły organizatorów do przerwania Pucharu Narodów.

RODZINNE SPRAWY: dla sióstr Lindy i Sary Algotsson ze Szwecji start w strzegomskich zawodach dwukrotnie zakończył się sukcesem. Linda triumfowała w pierwszej edycji Pucharu Świata (2003), Sara wygrała trzygwiazdkowy konkurs CCI w 2013, a jej mąż, Frank Ostholt z Niemiec zajął pierwsze miejsce w konkursie Pucharu Świata w 2007 roku.

Strzegom Horse Trials to międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) – największa impreza jeździecka w tej części Europy i najbardziej prestiżowa w Polsce. Zawody zostaną
rozegrane w terminie 28 czerwca – 1 lipca na Hipodromie w Morawie koło Strzegomia. Co roku startują tu największe gwiazdy światowego WKKW – mistrzowie olimpijscy, mistrzowie świata i Europy. Podczas tej niebywałej gali jeździeckiej rozegranych zostanie sześć konkursów międzynarodowych, w tym konkurs Pucharu Narodów.

Jedna myśl na temat “LOTTO STRZEGOM HORSE TRIALS W LICZBACH

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.