Majówka z łukiem i koniem

Majówka z łukiem i koniem – VII Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego na polach Grunwaldu

International Mounted Archery Games

Mimo że za oknem wciąż trwa kalendarzowa zima, to polscy łucznicy konni wykorzystują ten okres, do intensywnych przygotowań sezonu letniego. Zapowiada się on naprawdę interesująco. Wydarzeniem, na które polska społeczność łuczników konnych czeka szczególnie, są Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego po raz siódmy rozgrywane na polach Grunwaldu.

Tradycyjnie już, rywalizację sportową poprzedza międzynarodowy obóz szkoleniowy dla łuczników konnych. W tym roku uczestniczyć w nich będzie blisko 20 osób, z całego świata m.in. z Singapuru, Anglii, Szwajcarii i Australii. Przyciąga ich do Polski nie tylko wysoki poziom szkoleń prowadzonych przez AMM Archery, ale również atrakcje turystyczne Warmii i Mazur.

Zapisy na zawody i obóz treningowy, ruszyły w połowie stycznia 2018 roku. W pierwszej dobie od uruchomienia rejestracji, połowa miejsc zawodniczych została obsadzona. Pośród zarejestrowanych zawodników są przedstawiciele 15 państw, m.in. z Niemiec, Szwecji, Szwajcarii, Australii, Singapuru, Grecji, Indii, Węgier oraz USA. Interesujące i miłe jest to, że w tym roku do grona stałych gości, po raz pierwszy do Polski przyjadą łucznicy konni z Australii, Singapuru, Rosji i Ukrainy. Dlatego też, obsada zawodów zapowiada się naprawdę silnie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, z zainteresowania jakim cieszą się nasze zawody na Polach Grunwaldu  – mówi Michał Sanczenko, główny organizator. – Fakt, iż już w pierwszej dobie od uruchomienia rejestracji, swoją obecność zapowiedział Prezydent Światowej Federacji Łucznictwa Konnego Kim Young Sup, świadczy o tym, iż nasz turniej jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu światowego łucznictwa konnego.

W gronie najbardziej utytułowanych zawodników, pojawią się oczywiście Polacy. Wśród nich, pierwsza dama łucznictwa konnego, Anna Sokólska, która jest najlepszą łuczniczką konną w Polsce oraz drugą, najwyżej notowaną w tym sporcie, kobietą na świecie. W 2017 roku, stawała na podium m.in. w Korei na  Mistrzostwach Świata, oraz na międzynarodowych zawodach w Rosji, Iranie, Japonii i Węgrzech. Obok Sokólskiej, udział w zawodach potwierdzili również Wojciech Osiecki – Wice Mistrz Europy z 2016 roku; Irańczyk Ali Ghoorchiani – wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Wice Mistrz Świata z 2016 roku oraz  Niemiec, Jens Vogt, najwyżej notowanego zawodnik w prestiżowym dla łuczników konnych, Światowym Pucharze Toru Węgierskiego Lajosa Kassaia.

Rejestracja na VII Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego na polach Grunwaldu, zostanie zamknięta 12 lutego. Organizatorzy już teraz potwierdzają obecność ponad trzydziestu zawodników, przy pięćdziesięcio-osobowym limicie miejsc.

Samo przedsięwzięcie nie było by możliwe, gdyby nie wsparcie władz lokalnych, w tym najważniejszych partnerów jakimi są Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego oraz Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

– Dzięki doskonałej, trwającej już siedem lat współpracy, zawody nasze uchodzą za jedne z najbardziej prestiżowych. – wspomina Sanczenko – Impreza ta jest wysoko ceniona przez zawodników nie tylko ze względu na doskonałą organizację, ale również ze wzglądu na wyjątkowość regionu w którym się odbywa. Warmińsko-mazurskie atrakcje turystyczne przyciągają swoim pięknem łuczników konnych z całego świata.

Uroczyste podpisanie umowy o organizacji „VII Majówki z łukiem i koniem”, Międzynarodowych Zawodów Łucznictwa Konnego, pomiędzy Marszałkiem Województwa Warmińsko Mazurskiego a AMM Archery – głównym organizatorem wydarzenia, odbędzie się w piątek 9 lutego 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim przy ul. Emilii Plater 1 w  Olsztynie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.

Informacja prasowa, Bohdan Włostowski

Jedna myśl na temat “Majówka z łukiem i koniem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.