Mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata na Strzegom Horse Trials

Prawie 270 koni w barwach 18 krajów zgłoszono do startu w największych zawodach w Polsce w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.

 

Na Strzegom Horse Trials tradycyjnie zawita czołówka zawodników WKKW. Na hipodromie w Morawie zobaczymy m.in. Niemkę Sandrę Auffarth, trzykrotną mistrzynię olimpijską, mistrzynię świata i wicemistrzynię Europy, Andreasa Dibowskiego drużynowego mistrza olimpijskiego, Belgijkę Karin Donckers – dwukrotną drużynową brązową medalistkę mistrzostw Europy oraz Szwedkę Lindę Algotsson – podwójną zwyciężczynię Finałów Pucharu Świata, a także wielu innych utytułowanych zawodników.

W 15. edycji strzegomskich zawodów wystartuje 239 zawodników z 18 krajów Najbardziej liczne będą reprezentacje Polski – 50 jeźdźców i Niemiec – 37 jeźdźców. Na hipodromie zobaczymy również reprezentantów Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Norwegii, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Włoch, Węgier i Wielkiej Brytanii.

zawodów wystartuje 239 zawodników z 18 krajów Najbardziej liczne będą reprezentacje Polski -50jeźdźców i Niemiec- 37 jeźdźców

 

Podczas pięciu dni sportowych zmagań jeźdźcy rywalizować będą w sześciu konkursach międzynarodowych, w tym w konkursie Pucharu Narodów –  najbardziej prestiżowej serii rozgrywek w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

 

Zawody rozpoczną się w środę, 17 maja od próby ujeżdżenia, w piątek i sobotę zawodnicy wystartują w crossie, a w niedzielę (21 maja) w konkursie skoków zostanie wyłoniony najlepszy team pierwszej serii z cyklu Pucharu Narodów.

 

Best regards

Strzegom Press Office Team

1 thought on “Mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata na Strzegom Horse Trials”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *