Na podium Grand Prix zawodów Longines Global Champions Tour stanął Christian Ahlmann, wraz z rodaczką Simone Blum, trzecie miejsce należy do Holendra Leopolda van Asten’a.

Ostatecznie do głównej rozgrywki Grand Prix zakwalifikowała się jedynie trójka jeźdźców. Christian Ahlmann dosiadający wierzchowca Codex pokonał parkur na czysto w czasie 40.56, zdobywając  przewagę nad Simone Blum startującej na DSP Alice. Natomiast Holender Leopold van Asten, na VDL Groep Beauty, otrzymał 8 punktów karnych i stanął na trzecim stopniu podium.

Prowadzenie, w całym cyklu, zdobył Harrie Smolders, a wywalczone 5 punktów zagwarantowało mu zachowanie pozycji lidera z łączną sumą 252 punktów. Drugie miejsce nadal jest w rękach Alberto Zorzi, który obecnie ma 221 punktów. Natomiast sam Christian Ahlmann jest na trzecim miejscu.

W zawodach Global Champions League odniosła zwycięstwo ekipa Valkenswaard United, tym samym udało jej się, w ogólnym rankingu, zbliżyć do Hamburg Diamonds i znacznie zwiększyć swoje szanse na wygraną w całym cyklu.