Ostatni sprawdzian przed Crystal Cup

SZTORM POD WODZĄ MARCELA NOVAKA TRIUMFOWAŁ W NAJWAŻNIEJSZEJ GONITWIE DNIA O NAGRODĘ TIUMENA. DZISIEJSZA RYWALIZACJA NA DYSTANSACH Z PRZESZKODAMI BYŁA OSTATNIM SPRAWDZIANEM NA WROCŁAWSKIM TORZE PRZED NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWĄ GONITWĄ SEZONU – CRYSTAL CUP, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 10 CZERWCA. PO RAZ KOLEJNY DOPISAŁA POGODA I PUBLICZNOŚĆ, KTÓRA LICZNIE PRZYBYŁA DOPINGOWAĆ ZMAGANIA JEŹDŹCÓW. NA KOLEJNY DZIEŃ WYŚCIGOWY TYM RAZEM TRZEBA BĘDZIE POCZEKAĆ TROCHĘ DŁUŻEJ, BO AŻ TRZY TYGODNIE, DO 3 CZERWCA.

Sztorm pod wodzą Marcela Novaka najlepiej zdał egzamin przed Crystal Cup i pewnie sięgnął po zwycięstwo w Nagrodzie Tiumena. W walce za tym duetem wyścig w niewielkich odstępach kończyły kolejno Starbuck (Marek Stromsky), Netto (Zdzisław Lica), Tirana (Rostislav Bens) i
Herbata (Thomas Boyer). W dużej odległości za stawką przybiegł Marcus Aurelius (Sertash Ferhanov), a gonitwy nie ukończył jeden z głównych kandydatów do zwycięstwa Reki (Paweł Pałczyński), który stracił jeźdźca przy zeskoku z bankietu. Nagrodę dla trenera zwycięskiego konia odebrał Grzegorz W. Wróblewski, na co dzień przygotowujący konie w Czechach.

Do dużej niespodzianki doszło w otwierającej mityng międzynarodowej gonitwie z płotami, w której zwyciężył Newman dosiadany przez Marka Stromsky’ego. Na drugie miejsce w końcówce wysunął się Mystical Wind (David Dygryn), a dopiero trzeci był faworyt Jules’s Dream (Paweł Pałczyński). Zwycięskiego konia przygotowała trenerka Iwona Wróblewska.

Prawdziwie końskiej dawki emocji dostarczyli publiczności uczestnicy gonitwy z przeszkodami dla 4-letnich koni. Długo prowadzącą Koprę (Sertash Frehanov) w walce stoczonej przez całą finiszową prostą pokonał Idol prowadzony przez Marcela Novaka, a w samym celowniku mocno do czołowej dwójki zbliżył się Illdowhatican (Jakub Spacil). Zwycięzcę trenuje w Czechach Pavel Poles.

Przeszkodową rywalizację wśród koni 5-letnich i starszych wygrał zdecydowanie Green Rocks pod Sertashem Frehanovem. W dość dużym odstępie za zwycięzcą w walce o drugie miejsce Letegerto (Marcel
Novak) o trzy czwarte długości wyprzedził Irgę (Paweł Pałczyński). Trenerem zwycięskiego konia jest Grzegorz W. Wróblewski.

W gonitwach płaskich zwyciężali: wśród trzylatków – Indira pod Małgorzatą Kryszyłowicz, która jednocześnie jest jej trenerką (i właścicielką), oraz niespodziewanie debiutant King Arcibal dosiadany przez Kamilę Maryniak i trenowany przez Roberta Świątka, a w stawce
4-letnich i starszych koni – Ugoda dosiadana przez Pavla Stepakina i trenowana przez Tadeusza Dębowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.