Na Partynicach ustanowili nowy rekord Guinnessa

Atrakcyjne gonitwy, finał akcji „Rekordowa miska” oraz koncert zespołu Mikromusic przyciągnęły na Partynice ponad 5 tysięcy kibiców.

Barbariska Mistrzem Polski Kłusaków

W gonitwie o Puchar Portu Lotniczego Wrocław sześcioletnia klacz Barbariska trenowana przez Annę Frontczak-Salivonchyk, a powożona przez Tarasa Salivonchyka po emocjonującym pojedynku wygrała Finał II Mistrzostw Polski Kłusaków.

     Prowadzenie zaraz po starcie objęła Ukamaya Verderie, tuż za nią podążała Banga Cass. Oba zaprzęgi szybko wyrobiły sobie nad resztą stawki kilkunastometrową przewagę, którą w połowie przeciwległej prostej zniwelowała Usita. W ślad za nią do czołówki z dalszej pozycji dołączyła Barbariska. Prawdziwa walka rozegrała się na finiszowej prostej, gdzie w czołówce nie było już Bangi Cass, wkrótce potem osłabła Usita. Na końcowych metrach Barbariska wyprzedziła Ukamayę Verderie i pierwsza wpadła na celownik, a na trzecie miejsce mocnym finiszem wyszedł Bombay Sun.

Belldon najlepszym arabem

Dosiadany przez Kamila Grzybowskiego i trenowany przez Tadeusza Dębowskiego Belldon popisał się najlepszym finiszem i wygrał Nagrodę SK Lesieniec, najważniejszy na Partynicach sprawdzian dla trzyletnich koni arabskich czystej krwi.

Szybkie dwulatki

Znakomitą walkę stoczyły dwuletnie konie pełnej krwi angielskiej. Serię A po trwającym niemal przez całą prostą pojedynku rozstrzygnął w końcówce na swoją korzyść Bailando pod Konradem Mazurem. Drugi o szyję był Tywin, a trzeci z taką samą stratą finiszował Nebo. Trenerem zwycięskiego konia jest Tadeusz Dębowski.

W gonitwie serii B o puchar Ceneo.pl triumfował Harlem dosiadany przez Karolinę Dynarowską, który odniósł łatwe zwycięstwo. W walce o drugie miejsce Fee Bonne w samej końcówce o szyję wyprzedziła prowadzącą od startu Jam Romanę. Zwycięzcę trenuje Michał Borkowski.

Rekord Guinnessa pobity

Emocjom wyścigowym towarzyszyły także te związane z ustanowieniem rekordu Guinnessa w ilości zebranej psiej karmy. Pomysłodawcą akcji jest firma Ceneo.pl, która zorganizowała na wrocławskim hipodromie finał akcji „Rekordowa miska”. 23 519,5 kg tyle dokładnie wystarczyło do ustanowienia nowego rekordu. O oprawę muzyczną finału zadbał zespół Mikromusic.

Dzień Lotniska na Partyniach

Dzisiejszy dzień wyścigowy to także piknik rodziny dla pracowników wrocławskiego lotniska. W związku z tym na terenie pojawiły się liczne atrakcje dodatkowe. Pokazy strażackich wozów bojowych, konkursy z nagrodami przygotowane przez biura podróży oraz sprzęt będący na wyposażeniu Straży Granicznej.

 

Zapraszamy na kolejny dzień wyścigowy 1 października.

Wstęp na wyścigi jest bezpłatny !

 

 

 

Finał akcji „Rekordowa miska” zgromadził wielu widzów i ich pupili.

 

Jedna myśl na temat “Na Partynicach ustanowili nowy rekord Guinnessa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.