Na Partynicach zakończyli sezon wyścigowy

Nider galopem kończy sezon

Dość długo tempo w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu dyktowała Kolada, ale na finiszową prostą wszystkie konie wbiegły niemal równocześnie. Po chwili na czoło stawki wysunął się Nider z Aleksandrą Kaletą w siodle, w pościg ruszył Faraon. Trenowany przez Tadeusza Dębowskiego Nider nie dał się doścignąć i pewnie sięgnął po zwycięstwo, na trzecie  miejsce finiszował Rakisz.

Pavel Stepakin z pucharem

Pavel Stepakin dosiadał faworyzowanego Emeralda w finałowej gonitwie zaliczanej do klasyfikacji Pucharu Młodych Jeźdźców w sezonie 2017 i w pełni wykorzystał jego atuty, sięgając po zwycięstwo i – rzutem na taśmę – również po Puchar. Druga w gonitwie była Czamana, a na trzeciej pozycji finiszowała Panema. Trenerem zwycięzcy jest Maciej Jodłowski. Drugie miejsce w PMJ zajęła Roksana Kułaga, a na trzecim sklasyfikowana została Aleksandra Kaleta.

Nie pozwoliła się doścignąć

Niemal od startu na prowadzeniu była Twoteatoroomtwotwo pod Natalią Hendzel i na finiszowej prostej skutecznie obroniła się przed mocno atakującym Hamiltonem, którego pokonała o łeb. Trzecia cztery długości za tą parą była Eastern Girl. Trenerem zwycięskiej klaczy jest Michał Borkowski.

Faworyci nie zawiedli

Początkowo prowadziła Indila, przed wejściem w zakręt na czele stawki zmieniła ją Intifada. Na prostej dołączył do niej Eluzzam pod Roksaną Kułagą i po walce wyprzedził rywalkę w celowniku o pół długości. Trzecia przybiegła Baby You Think. Zwycięskiego konia trenuje Michał Borkowski.

Pewny triumf Fee Bonne

Fee Bonne pod Natalią Hendzel szybko objęła prowadzenie i na prostej łatwo odskoczyła rywalom, pewnie sięgając po zwycięstwo. Z pozostałej stawki koni na drugie miejsce w końcówce wysunął się Nebo, a na trzecie Jam Romana. Kolejne zwycięstwo zapisał na swoje konto trener Michał Borkowski.

Makayla wygrała, Damira znów druga

Po starcie konie zmieniały się na prowadzeniu, dopiero w połowie ostatniego zakrętu bardziej zdecydowanie do przodu wysunęły się Damira i Mura Derbe. Na prostej w pościg za tą parą ruszyła Makayla pod Cornelią Fraisl i w samej końcówce pokonała o szyję Damirę, a słabnącą Mura Derbe również o szyję wyprzedził jeszcze Tornado. Trenerem zwycięskiej klaczy jest Michał Romanowski.

Purhib lepszy o nos

Konie na czele galopującej w zwartej grupie stawki zmieniały się. Na prostą wyprowadziła Rayanah Aljasra, w pościg ruszył Purhib dosiadany przez Dmitrya Petryakova i oba konie w walce niemal równocześnie minęły celownik – ostatecznie Purhib był lepszy o nos. Walkę o trzecie miejsce rozstrzygnęła na swoją korzyść Palloma. Trenerem zwycięzcy jest Maciej Jodłowski.

Uroczysty Hubertus

W dzień zamknięcia sezonu czekały na kibiców dwa ogniska oraz darmowa grochówka. Jak co roku organizatorzy przygotowali również dodatkowe konkurencje. W pierwszym biegu przeszkodowym dżokejów najlepszym wśród mężczyzn okazał się Paweł Pirzecki, wśród kobiet Karina Dębowska. W skoku po lisa kitę w kategorii małych koni zwyciężyła Zuzanna Wiewióra na Tajfunie, wśród dużych Michał Zastawny. W Najwolniejszej Gonitwie Świata o Puchar Dyrektora WTWK ostatnia na mecie stawiła się Agnieszka Derlukiewicz – Tracz odnosząc tym samym zwycięstwo. Konkurencja „szukania lisków” zakończyła się zwycięstwem Matyldy Maskiewicz, która znalazła ich najwięcej.

      Zapraszamy w niedzielę na Dzień Kłusaczy, 29 października, godz. 12:15

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.