Partynice w galopie

Gonitwa o Puchar Politechniki Wrocławskiej rozpocznie juwenalia

studentów tej uczelni

    W trakcie najbliższej niedzieli wyścigowej swoje świętowanie rozpoczną studenci Politechniki Wrocławskiej. Gonitwa konna o puchar uczelni zainauguruje juwenalia studentów uczelni, którzy tego dnia będą bawić się na Partynicach. Oprócz koncertów czy pokazów kół naukowych, reprezentanci poszczególnych wydziałów wezmą również udział w biegu po torze. Start dobędzie się z profesjonalnej maszyny startowej, z ta różnicą, że studenci pobiegną bez koni.

Arabskie debiuty

Pierwszy raz w tym sezonie zaprezentują się na torze trzyletnie konie arabskie, które pobiegną w trzech gonitwach. Do każdej z nich trenerzy zgłosili po siedem koni. W tym sezonie do partynickich stajni trafiły po raz pierwszy araby ze stadniny Al Khalediah Poland. To zlokalizowana w Nowych Wrońskach na Mazowszu filia legendarnej saudyjskiej stadniny o tej samej nazwie. Powstała w 2008 roku i od tamtej pory wyhodowane w niej araby odnoszą sukcesy na Służewcu. Teraz będzie okazja zobaczenia ich w akcji na wrocławskich Partynicach. W drugiej gonitwie dnia pobiegną Fazza Al Khalediah ze stajni Michała Borkowskiego i Johar Al Khalediah trenowany przez Wiesława Kryszyłowicza. W następnym wyścigu wystartują dwa kolejne ogiery z tej stadniny – Karim Al Khalediah (tr M. Borkowski) i Nader Al Khalediah (tr. W. Kryszyłowicz). Ciekawie zapowiada się ich rywalizacja z arabami ze stadniny w Michałowie, którą przez długie lata kierował Ignacy Jaworowski wywodzący się z okolic, gdzie mieści się stadnina Al Khalediah Poland.

Pojedynek kłusaków

Po raz pierwszy ścigać się będą również kłusaki. Część z nich ma już za sobą starty na torach zagranicznych oraz podczas minionego weekendu w Warszawie. W najliczniej obsadzonej gonitwie szóstej na starcie stanie 12 zaprzęgów, w tym dwa z Czech. Swoją zwycięską formę ze Służewca spróbuje potwierdzić Serenade du Betz, jeden z czołowych kłusaków poprzedniego sezonu. Z kolei w wyścigu otwierającym mityng pobiegnie Barbariska, zdobywczyni tytułu Kłusak Roku 2016.

Trzyletnie folbluty

Do ciekawego pojedynku dojdzie w gonitwie dla trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej. Spotkają się w niej konie wyhodowane nie tylko w Polsce, ale także we Francji, na Węgrzech czy w Serbii (Kazal). Szczególnie interesująco zapowiada się występ tego ostatniego, głównie ze względu na osiągnięcia jego ojca Glavalcour, który w 48 startach odniósł 22 zwycięstwa.

 

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 7 maja, o godzinie 14:15 na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice.  Wstęp na wyścigi jest bezpłatny!

1 thought on “Partynice w galopie”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *