Piąty dzień wyścigowy na Partynicach za nami.

 W rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce, na wrocławskim hipodromie rozegrano siedem gonitw.

 Opuncja pierwsza w wyścigu wolności

Tempo, mimo najwyższej wagi, podyktował Karim, za nim konie w dystansie zamieniały się miejscami. Na końcowej prostej mocnym finiszem do przodu ruszyła Opuncja pod Karoliną Kamińską i zyskując znaczną przewagę, pewnie sięgnęła po zwycięstwo. Drugi ze stratą sześciu długości był finiszujący z końca stawki Kreator, trzecie miejsce wywalczył Karim. Trenerem Opuncji jest Michał Borkowski. W uroczystej dekoracji zwycięzcy udział wziął Władysław Frasyniuk, członek Solidarnośći, opozycjonista w czasach PRL.

Zwycięski debiut Czardaszki

Za prowadzącym Karimem Al Khalediah (N. Hendzel) galopowało kilka koni w zwartej grupie, od której na finiszowej prostej oderwała się Czardaszka pod Ireneuszem Wójcikiem i pewnie jako pierwsza minęła celownik. Na drugie miejsce finiszował Ehab Al Khalediah , a trzeci był Alistar . Trenerem wszystkich trzech koni jest Michał Borkowski.

Fantastyczny finisz Tequila Dance

W gonitwie o puchar fundacji „Pomost”. Po starcie prowadzenie objęła Uxia d’Albret i szybko uzyskała dużą przewagę. Przed wejściem w ostatni zakręt na drugie miejsce wysunęła się Thetis des Neuzy. Na końcowej prostej przy kanacie zaczęła się rozpędzać Tequila Dance z Bartłomiejem Żakowskim w sulce, środkiem bieżni finiszowego tempa nabierała Siblis d’Alci.  W końcówce trzy zaprzęgi liczące się w walce o zwycięstwo niemal równocześnie wpadły na celownik. Ostatecznie Tequila Dance okazała się minimalnie lepsza od Siblis d’Alci, a ta z kolei nieznacznie wyprzedziła słabnącą Uxia d’Albret. Puchar zwycięzcy wręczyli przedstawiciele Fundacji Pomost, która pomaga byłym więźniom w powrocie do normalnego życia.

 

   Już za tydzień Ladies Day & Crystal Cup – wielkie święto wszystkich Pań.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 11 czerwca , o godzinie 14:15 na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice. 

Wstęp na wyścigi jest bezpłatny!

Jedna myśl na temat “Piąty dzień wyścigowy na Partynicach za nami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.