Piąty dzień wyścigowy na Partynicach za nami.

 W rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce, na wrocławskim hipodromie rozegrano siedem gonitw.

 Opuncja pierwsza w wyścigu wolności

Tempo, mimo najwyższej wagi, podyktował Karim, za nim konie w dystansie zamieniały się miejscami. Na końcowej prostej mocnym finiszem do przodu ruszyła Opuncja pod Karoliną Kamińską i zyskując znaczną przewagę, pewnie sięgnęła po zwycięstwo. Drugi ze stratą sześciu długości był finiszujący z końca stawki Kreator, trzecie miejsce wywalczył Karim. Trenerem Opuncji jest Michał Borkowski. W uroczystej dekoracji zwycięzcy udział wziął Władysław Frasyniuk, członek Solidarnośći, opozycjonista w czasach PRL.

Zwycięski debiut Czardaszki

Za prowadzącym Karimem Al Khalediah (N. Hendzel) galopowało kilka koni w zwartej grupie, od której na finiszowej prostej oderwała się Czardaszka pod Ireneuszem Wójcikiem i pewnie jako pierwsza minęła celownik. Na drugie miejsce finiszował Ehab Al Khalediah , a trzeci był Alistar . Trenerem wszystkich trzech koni jest Michał Borkowski.

Fantastyczny finisz Tequila Dance

W gonitwie o puchar fundacji „Pomost”. Po starcie prowadzenie objęła Uxia d’Albret i szybko uzyskała dużą przewagę. Przed wejściem w ostatni zakręt na drugie miejsce wysunęła się Thetis des Neuzy. Na końcowej prostej przy kanacie zaczęła się rozpędzać Tequila Dance z Bartłomiejem Żakowskim w sulce, środkiem bieżni finiszowego tempa nabierała Siblis d’Alci.  W końcówce trzy zaprzęgi liczące się w walce o zwycięstwo niemal równocześnie wpadły na celownik. Ostatecznie Tequila Dance okazała się minimalnie lepsza od Siblis d’Alci, a ta z kolei nieznacznie wyprzedziła słabnącą Uxia d’Albret. Puchar zwycięzcy wręczyli przedstawiciele Fundacji Pomost, która pomaga byłym więźniom w powrocie do normalnego życia.

 

   Już za tydzień Ladies Day & Crystal Cup – wielkie święto wszystkich Pań.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 11 czerwca , o godzinie 14:15 na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice. 

Wstęp na wyścigi jest bezpłatny!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *