„POLSKA” WIELKANOC W BERLINIE

Wielkanocna niedziela na torze Hoppegarten w Berlinie będzie miała mocne polskie akcenty.  W dwóch najważniejszych gonitwach mityngu pobiegną dwa najlepsze konie wyścigowe z Polski – Caccini i Va Bank. Partynickie stajnie w stolicy Niemiec reprezentować będą Newerly i Tabor.

Caccini – zwycięzca Derby i Wielkiej Warszawskiej oraz Koń Roku 2016 – pobiegnie w gonitwie ALTANO-Rennen (Listed, 27.000 euro). Do pokonania będzie miał 2800 m i 10 rywali.  Najmocniejsi, to 7. w Deutsches Derby i trzeci w St. Leger Italiano Berghain oraz 4. w tym drugim wyścigu Rock Of Romance. Dwa tygodnie przed wyścigiem podopieczny ubiegłorocznego czempiona trenerów Adama Wyrzyka przeszedł generalną próbę na wrocławskich Partynicach. Na podobnym do wrocławskiego toru hipodromie w Berlinie dosiądzie go Tomas Lukasek.

Va Bank – trójkoronowany 2015 i zwycięzca gonitwy G3 w Baden-Baden – wystartuje w Preis von Dahlwitz (Listed, 27.000 euro) na dystansie 2000 m. Stawka liczy dziewięć koni, wśród nich 4. w Deutsches Derby – Wai Key Star i zwycięzca gonitwy 181. Oppenheim-Union-Rennen (G2) – Boscaccio. Na trenowanym przez Macieja Janikowskiego Va Banku pojedzie Martin Seidl. W tej samej gonitwie pobiegnie również inny z koni Adama Wyrzyka – Bowie (T. Lukasek).

Dwunastu konkurentów w handikapie Preis der wettstar.de Wettschule na 2000 m (Ausgleich II, C, 12.000 euro) ma Newerly, którego we Wrocławiu trenuje Michał Borkowski. Czwartego konia ubiegłorocznej Wielkiej Warszawskiej dosiądzie Bauyrzhan Murzabayev. Tabor innego wrocławskiego trenera Roberta Świątka pobiegnie w handikapie Logierhaus-Ausgleich na 1600 m (Ausgleich III, D, 7.500 euro). Pojedzie na nim Marc Lerner, a w stawce jest m.in. klacz Franamanagh berlińskiego trenera Rolanda Dzubasza, trzecia w ubiegłorocznej Nagrodzie Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego na Partynicach.

Oficjalny program gonitw berlińskiego mityngu typuje Va Banka, Cacciniego i Newerly’ego jako faworytów, a na portalu toru Hoppegarten dwa pierwsze konie zapowiadane są jako super gwiazdy z Polski. I ciekawostka – tor w Berlinie na swoim facebookowym profilu udostępnił zdjęcie jeżdżącego po Wrocławiu tramwaju z reklamą naszych wyścigów (też by taki chcieli).

1 thought on “„POLSKA” WIELKANOC W BERLINIE”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *