Powitanie wiosny na Partynicach

Halowe zawody w ujeżdżeniu oraz piknik rodzinny – tak w najbliższy weekend powitają wiosnę na Partynicach

 W sobotę na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych rozegrane zostaną Halowe Regionalne i Towarzyskie Zawody w Ujeżdżeniu – Powitanie Wiosny. Zawody rangi regionalnej są pierwszym poziomem w sportowej karierze i przepustką dla adeptów końskiego rzemiosła do świata sportu.

Zawodnicy będą rywalizować o nagrody na pięciu poziomach – od najłatwiejszego L – konkursów dostępnych praktycznie dla wszystkich jeźdźców, po najtrudniejsze klasy CC, czyli konkursy na międzynarodowym poziomie. W klasie L jeźdźcy zaprezentują podstawowe chody, natomiast w najtrudniejszych z rozgrywanych konkursów (klasy CC) widzowie będą mieli okazję zobaczyć figury takie jak ciągi, pół piruety czy lotne zmiany nogi w seriach.

Większość zawodników mieści się w przedziale wiekowym 15-35 lat, ale najmłodsi, startujący na kucach śmiałkowie, mają 10 lat. Ujeżdżenie nie stawia górnej granicy wieku. Zawody startują w sobotę o godzinie 8:00 i potrwają do niedzieli. Najbardziej widowiskowe konkursy klasy CC zaplanowano w sobotę i niedzielę na godzinę 16:00.

Piknikowe powitanie wiosny

Dodatkową atrakcją w trakcie pierwszego dnia zawodów będzie piknikowe powitanie wiosny w miasteczku westernowym. Najmłodsi będą mieli okazję przejażdżki na kucykach Wyższej Szkółki Jazdy oraz za kierownica gokartów przygotowanych przez Wrocław Racing Center. Nie zabraknie również euro-bungee, dmuchanych zamków, zjeżdżalni, karuzeli weneckiej czy kolejki dla dzieci. Pojawią się także pokazy tresury psów tzw. agility oraz psie zaprzęgi. Panie będą miały okazje do konsultacji kosmetologicznych w przygotowanym przez Sisi Care mobilnym studiu kosmetycznym. O oprawę muzyczną zadba wyjątkowy duet „Na Dawną Nutę”, który zagra dla wszystkich, spragnionych wiosny, uczestników. O podniebienia piknikowiczów zadbają wrocławskie foodtruck’i. Imprezę zakończy wspólne ognisko.

Początek pikniku w sobotę, 8 kwietnia, od godziny 14:00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 

1 thought on “Powitanie wiosny na Partynicach”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *