Pożegnanie lata na Partynicach

Kłusaki francuskie w dwóch gonitwach eliminacyjnych rywalizować będą o prawo startu w Finale II Mistrzostw Polski Kłusaków, jaki zostanie rozegrany 17 września. Liczne i wyrównane stawki gwarantują widowisko z prawdziwie końską dawką emocji.

W serii A spotykają się konie, które od stycznia ubiegłego roku zgromadziły najwyższą sumę nagród. Na starcie staną m.in. najlepsze w poprzednich latach kłusaki na polskich torach – Usita, Ukamaya Verderie i Barbariska. W dobrej formie jest w tym sezonie Baliverne Buroise, która na początku sierpnia odniosła cenne zwycięstwo na berlińskim torze Mariendorf. Znakomicie sezon rozpoczął Brandy Hornline, który po drugim miejscu w Berlinie, odniósł tam dwa zwycięstwa pod rząd. Tequlia Dance jedyne w tym roku zwycięstwo zaliczyła we Wrocławiu, zaś Thetis des Neuzy była lepsza w Sopocie od Barbariski. Pozostająca bez zwycięstwa Banga Cass zajęła m.in. drugie miejsce na Partynicach za Barbariską, a sprowadzony niedawno do Polski Cash de Mortree zaliczył udany poprzedni sezon we Francji, gdzie raz wygrał i kilka razy był na płatnym miejscu.

W serii B o prawo startu w Finale II Mistrzostw Polski Kłusaków powalczą m.in. doświadczone konie, takie jak Siblis d’Alci czy Saga, z młodymi, niedawno sprowadzonymi do Polski, jak Djobi Djoba czy Demm Dirac.

Czołówka trzyletnich koni arabskich czystej krwi ponownie spotka się w gonitwie I grupy, tym razem rozgrywanej jako Memoriał Profesora Andrzeja Modrakowskiego, lekarza weterynarii przez ponad pół wieku związanego z Wrocławskim Torem Wyścigów Konnych. Stawka liczy 10 koni, część z nich już na tym poziomie rywalizowała, część niedawno odniosła zwycięstwo dające przepustkę do wyższej grupy. Piątka bardziej doświadczonych arabów spotkała się dwa tygodnie temu i wówczas najlepsza była druga na celowniku Palloma; Złotna przybiegła czwarta, Duero był szósty, Kwarc siódmy i Belldon ósmy.

Po raz drugi w tym sezonie na starcie pojawią się dwuletnie konie pełnej krwi angielskiej. Boksy w maszynie startowej zajmie osiem debiutujących folblutów, m.in. ciekawego pochodzenia Nebo, syn oaksistki Nebii, półbrat Nadwornej, zwyciężczyni Nagrody Konstelacji (2015).

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 20 sierpnia, o godzinie 14:15 na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice. 

Wstęp na wyścigi jest bezpłatny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.