W przetargu w Michałowie zobaczymy ponownie klacze z Pride of Poland

W tym roku w trakcie Pride of Poland większość koń nie osiągnęła cen rezerwowych, a co za tym idzie sama aukcja nie należała do specjalnie udanych. Kolejną szansą na zakup rumaków ze stadnin z Janowa i Michałowa jest przetarg organizowany w ośrodku w Michałowie. W tym roku pojawią się tam, miedzy innymi, trzy bardzo dobre klacze, które nie znalazły nabywców podczas Pride of Poland.

Stadnina Koni Michałów wystawia w przetargu 22 cenne wierzchowce, stawka składa się z 19 koni czystej krwi arabskiej oraz 3 klaczy półkrwi. Wśród słynnych    arabów będzie można zakupić także 3 klacze (Galacja, Empera i Wazira), które były prezentowane podczas aukcji w Janowie. Konie te nie znalazły wówczas nabywców ze względu na to, że proponowane kwoty były nieadekwatne, zdaniem dyrekcji stadnin, do realnej wartości pogłowia.

Niestety ceny w trakcie przetargów, w znacznej większości, są dużo niższe od tych, które można usłyszeć podczas aukcji, takich jak Pride of Poland. Czy zatem Michałów przystanie na niższe ceny za tak dobre klacze? Przekonamy się już niedługo – 7 października.

 

2 myśli na temat “W przetargu w Michałowie zobaczymy ponownie klacze z Pride of Poland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.