ZACIĘTE POJEDYNKI W GONITWACH KONI CZYSTEJ KRWI ARABSKIEJ I KŁUSAKÓW FRANCUSKICH STANOWIŁY DANIE GŁÓWNE, ALE NIE JEDYNE, MINIONEJ NIEDZIELI (23.09) NA WROCŁAWSKIM TORZE WYŚCIGÓW KONNYCH. WIDZOWIE ZGROMADZENI NA PARTYNICKIM KOMPLEKSIE MOGLI RÓWNIEŻ PODZIWIAĆ POJAZDY SŁUŻB WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z WROCŁAWSKIM LOTNISKIEM, TAKIE JAK: 50-TONOWY BOJOWY WÓZ STRAŻACKI FELIX, AKWALUNGI I QUADY     PŁETWONURKÓW, CZY POJAZDY STRAŻY GRANICZNEJ. ATRAKCJE ZAPEWNIŁ PORT LOTNICZY WROCŁAW – SPONSOR TEGOROCZNEGO SEZONU NA PARTYNICACH. WYŚCIGI ODWIEDZILI RÓWNIEŻ BARWNIE UBRANI SENIORZY, KTÓRZY MOCNO DOPINGUJĄC JEŹDŹCÓW ORAZ BIORĄC UDZIAŁ W CEREMONII DEKORACJI ZWYCIĘZCÓW, ŚWIĘTOWALI OBCHODY DNI SENIORA.

W trzymającym do ostatnich metrów w napięciu wyścigu o Nagrodę SK Lesieniec z trójki koni walczących o zwycięstwo na pierwsze miejsce w samym celowniku wysunął się Bahaar Al Khalediah dosiadany przez Kamilę Maryniak.

Nagrodę Cheval Francais, najważniejszą w sezonie próbę dla klaczy rasy kłusak francuski, wygrała Barbariska. Powożący nią Taras Salivonchyk nie dał się zaskoczyć i od początku kontrolował sytuację w czołówce wyścigu, dyktując wygodne dla siebie tempo.

W gonitwie otwierającej mityng wysoką formą błysnął Diego du Bellay powożony przez Roberta Kieniksmana.

Gonitwę o Puchar Portu Lotniczego Wrocław łatwo, z miejsca do miejsca wygrała Doris Race dosiadana przez Kamilę Maryniak i trenowana przez Roberta Świątka. Na finiszowej prostej na drugie miejsce z dalszej pozycji wysunęła się Zirgina (Victor Popov), jako trzecia przybiegła Phia (Cornelia Fraisl).

Do sporej niespodzianki doszło w gonitwie o Puchar Wrocławskiego Centrum Seniora. Debiutujący Bralin, którego dosiadał i trenuje Petro Nakoniechnyi, po finiszu z dalszej pozycji wyprzedził w końcówce wyścigu o pół długości Paganiego (Natalia Hendzel); trzecia finiszowała Evimia (Małgorzata Kryszyłowicz).

Zamykającą mityng gonitwę wygrała Indianka dosiadana przez Natalię Hendzel i trenowana przez Tadeusza Dębowskiego.