Strzegom Horse Trials trzeci dzień zawodów

Niemcy liderami w Pucharze Narodów, Polacy na czwartym miejscu z szansami na awans

W piątek na hipodromie w Morawie rozegrany został najbardziej prestiżowy, zaliczany do Pucharu Narodów konkurs ujeżdżenia. W pierwszej części jeździeckiego triatlonu prowadzenie objęła niemiecka drużyna (138,3pkt), drugą pozycję zajmują Holendrzy 151,3 pkt, a dopiero trzecią lokatę Brytyjczycy (165 pkt).

Polacy są na czwartym miejscu, ale do drużyny z Wielkiej Brytanii  dzieli ich zaledwie 0,4 pkt. Sobotnia próba terenowa we Wszechstronnym  Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) może sporo zmienić w klasyfikacji, a w niedzielę przed zawodnikami jeszcze parkur.

Najlepszy w drużynie Polaków, Jan Mossakowski na klaczy Niagara, nie krył zadowolenia po przejeździe.

„To był nasz  udany debiut w tak wysokiej klasie” – powiedział.

W klasyfikacji indywidualnej konkursu Pucharu Narodów prowadzi Niemiec Kai Ruder na Colani Sunrise, przed Karin Donckers i Jalapeno oraz Beeke Jankowski i Tiberius 20.

W piątek rozegrano także ujeżdżenie w konkursie CCI 2*, w którym   prowadzenie objął Paweł Spisak na koniu Admirał, a także CCI 1* , gdzie pierwsza jest Julia Gillmaier na koniu Quinton14.

Równolegle odbyła się próba terenowa w klasie CIC1*, gdzie prowadzenie utrzymała  Finka Noora Cederberg na Tilda V oraz w CIC 2*, w którym nadal prowadzi Kai Ruder na Coin Toss.

Piątkowe zmagania to dopiero przygrywka do weekendowej rywalizacji. W sobotę można będzie dopingować pary podczas najtrudniejszych trzygwiazdkowych terenowych zmagań. W tym roku w sześciu międzynarodowych konkursach zawodnicy i ich konie pokonają łącznie 140 krosowych przeszkód.

Niedziela to tradycyjnie konkurs skoków, podczas której m. in. zostanie wyłoniony najlepszy team pierwszej serii z cyklu Pucharu Narodów. Piętnasta, jubileuszowa edycja największych w Polsce zawodów WKKW tradycyjnie zgromadziła światową czołówkę. Łącznie startuje tu blisko 240 zawodników z 18 krajów.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *