Nie ucichły jeszcze echa po rekordowych zawodach LOTTO Strzegom Horse Trials, a na hipodromie w Morawie już trwają intensywne przygotowania do kolejnej międzynarodowej imprezy.

1 sierpnia rusza Strzegom Summer Tour. To będą kolejne cztery dni sportowych emocji, podczas których najlepsi jeźdźcy i amazonki zmierzą się w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.

Na hipodromie trwają obecnie szeroko zakrojone prace na trasie crossu. Dla zawodników przygotowywane są nowe, przyjazne przeszkody i wyzwania techniczne, które pozwolą im na zdobycie cennych umiejętności. Wszystkie trasy crossu są tak zaprojektowane, aby umożliwić debiutantom udany start w wyższej klasie.

W trakcie Strzegom Summer Tour jeźdźcy wystartują w czterech konkursach międzynarodowych. Rywalizacja toczyć się będzie w klasach: CCI1* Intro, CCI2*-S, CCI3*-S, CCI4*-S. Sierpniowe zawody to także szansa dla początkujących zawodników oraz młodych koni na zdobycie doświadczenia. W ramach zawodów krajowych zostaną rozegrane następujące konkursy: CNC LL, CNC L, CNC1*, CNC 2*.