Święto kapeluszy i wielkie ściganie we Wrocławiu!

W niedzielę rozegrana zostanie kolejna gonitwa z cyklu Crystal Cup. Będzie to   również czwarta edycja Ladies Day, na Partynicach zaroi się od kapeluszy!

 

Czeka nas jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych sezonu. W najbliższą niedzielę, na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice, po raz drugi  w historii, rozegrana zostanie gonitwa w ramach cyklu Crystal Cup. Wrocław dołączył w 2016 r. do tego międzynarodowego cyklu gonitw przeszkodowych typu cross country rozgrywanych na największych torach Europy.

 

Wyścigowa niedziela będzie miała wyjątkową oprawę, to kolejna, czwarta już, edycja Ladies Day. Ubiegłe lata pokazały, że klasyczne święto wyścigowej elegancji przypadło mieszkańcom do gustu. Wrocławianki udowodniły, że doskonale potrafią bawić się wyścigową modą. W tym roku organizatorzy liczą, iż będzie podobnie. Zwłaszcza, że jak przystało na Ladies Day, impreza będzie obfitować w atrakcje dla pań. Na wrocławskim hipodromie ponownie zagości jedno z największych wydarzeń modowych w Polsce. W ramach Fashion Meeting Style około 30 niezależnych projektantów zaprezentuje swoje unikalne kolekcje w plenerowym showroom’ie. Panie będą miały również okazje skorzystać z darmowych porad stylistek, które podpowiedzą najnowsze trendy. W przerwie po pierwszej gonitwie zobaczymy również pokaz mody. Kolekcję zaprezentuje młoda, utalentowana projektantka Judyta Rybka, która przedstawi kolekcję BE CHIC – kreacje w stylu glamour, będące połączeniem nowoczesnych form z romantycznymi elementami zdobień i koronek.

 

Crystal Cup

 

Konie i jeźdźcy z Czech, Irlandii, Słowacji, Szwecji, Włoch i Polski – tak przedstawia się międzynarodowa obsada mityngu Ladies Day. W głównej gonitwie dnia, Crystal Cup, 11 uczestników powalczy na 5,5-kilometrowej trasie o 172.000 zł do podziału. Długi dystans i 28 przeszkód  – wśród nich skok trybunowy, bankiet, rów z wodą, mur, przejście drogi – wymagają odwagi, wytrzymałości, zwinności i szybkości. Tymi walorami wielokrotnie wykazała się faworytka wyścigu Delight My Fire, klacz trenowana w Czechach przez Radima Bodlaka – w 2015 r. wygrała Wielką Wrocławską, rok później była w tej gonitwie druga, podobnie jak w Crystal Cup, gdzie po pechowej pomyłce jeźdźca przegrała o szyję. Ten sezon rozpoczęła od startu w Mediolanie, zajmując trzecie miejsce w Grande Steeple Chase Di Milano  ze stratą tylko jednej długości do zwycięzcy. W siodle ma swojego stałego jeźdźca Niklasa Lovena ze Szwecji.

 

Równie ciekawie

Oprócz gonitwy pucharowej Crystal Cup w niedziele zobaczymy jeszcze sześć biegów. Końskiej dawki emocji dostarczy drugie starcie. Międzynarodowa gonitwa z płotami o Puchar Grupy Germaz rozgrywana na dystansie 3800 metrów. Zmierzą się w niej m.in. Aspire, Zryw, Lascadell. W kolejnym starciu o Nagrodę Portu Lotniczego Wrocław w gonitwie z przeszkodami powalczą czterolatki. Na torze zmierzą się konie dobrze znane na Partynicach – Galerianka, Hary Lou czy Tabor. Nie mniej interesująca zapowiada się gonitwa czwarta o puchar Militaria.pl, gdzie konie dosiadają wyłącznie amazonki. Zobaczymy m.in. Natalię Hendzel, która  jest w świetnej formie i zanotowała już kilka zwycięstw w tym sezonie.

 

Dodatkowe atrakcje

W niedzielę nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Będzie okazja do przejażdżki na kucykach Wyższej Szkółki Jazdy – Partynice oraz spotkania z wyścigowymi maskotkami. W strefie maluchów czekać będą dmuchane zamki, wodny zorbing, karuzela wenecka, gokarty.

Serdecznie zapraszamy!

 

Niedziela,11 czerwca, godzina 14:15 . Wrocławski Tor Wyścigów

Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2.

Wstęp Wolny!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *