Uczniowie szkół i przedszkoli mogą za darmo zwiedzić Cavaliadę!

Piątek, 1 grudnia to dzień przygotowany specjalnie dla zorganizowanych grup szkolnych
i przedszkolnych, które po uprzednim zgłoszeniu, będą mogły odwiedzić Międzynarodowe Targi Poznańskie. Każda grupa otrzyma opiekuna, który ułatwi poruszanie się zarówno po terenach targowych, jak i później w poszczególnych strefach.

CAVALIADA – międzynarodowe zawody jeździeckie

Konie gniade, kare i siwe, skaczące przez przeszkody i tańczące – kilkaset rumaków pojawi się
w Poznaniu z okazji odbywającej się w dniach 30 listopada – 3 grudnia Cavaliady. Targi Poznańskie zamienią się w centrum rodzinnej zabawy popularyzującej jeździectwo, a publiczność będzie mogła podziwiać zawody sportowe na najwyższym poziomie, pokazy hippiczne, pawilon polskiej hodowli oraz targi sprzętu jeździeckiego. W tych dniach każdy kto pojawi się na MTP rozpocznie swoją jeździecką przygodę!

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych  – najbardziej malownicze i świąteczne wydarzenie na targach. 

Od 1 do 3 grudnia na Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych przybywają artyści oraz rękodzielnicy. Jest to miejsce dla każdego, kto interesuje się sztuką i rękodziełem, a także chciałby poznać tajniki pracy utalentowanych artystów. Podczas Festiwalu odbywają się pokazy, warsztaty oraz można kupić piękne ręcznie robione przedmioty – idealne jako świąteczne lub mikołajowe prezenty. Festiwal posiada również wyjątkową atrakcję w postaci Poznańskiego Łańcucha Świątecznego, który na poprzedniej edycji osiągnął długość 2 kilometrów i 305 metrów.

Program dla szkół i przedszkoli

Na małych zwiedzających czekać będzie porządna dawka wiedzy dotyczącej koni – opiekun wprowadzi zwiedzających w świat opieki i pielęgnacji nad tymi zwierzętami oraz sportu jeździeckiego, trasa zwiedzania obejmuje między innymi:

– podziwianie zmagań jeźdźców podczas konkursów na arenie A i B
– animacje na parkurze
– Pawilon Polskiej Hodowli
– Strefa Dziecka, a w niej Piekarnia Młodego Jeźdźca
– ekspozycja Targów Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
– wejście na Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych (od godziny 12:00)
– stoisko Poznańskiego Łańcucha Świątecznego

Uczniowie szkół i przedszkoli mogą zrobić swoje części Łańcucha już wcześniej i przynieść go na Festiwal, gdzie zostanie połączony w całość.

Więcej informacji o zapisach dla szkół i przedszkoli oraz o samych wydarzeniach znajduje się na stronach internetowych: www.Cavaliada.pl oraz www.Festiwal.mtp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.