VII Majówka z łukiem i koniem już za trzy miesiące

Dziewiąty lutego 2018 roku, obfitował w ważne wydarzenia sportowe. Obok ceremonii otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich odbyła się, nie mniej ważna dla środowiska polskich łuczników konnych, ceremonia podpisania porozumienia dotyczącego organizacji  „VII Majówki z łukiem i koniem” – Międzynarodowych Zawodów Łucznictwa Konnego.

Sygnatariuszami porozumienia byli przedstawiciele AMM Archery – głównego organizatora: Michał Sanczenko i Anna Sokólska, Dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku Szymon Drej – gospodarz zawodów oraz Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, na terenie którego zawody się odbędą – Gustaw Marek Brzezin.

– Bardzo się cieszę, ze mogę asystować przy podpisaniu tej ważnej umowy – powiedział Gustaw Marek Brzezin Marszałek woj. Warmińsko – Mazurskiego – Jest to nie tylko wspaniała inicjatywa, ale też ważne wydarzenie dla regionu. Jesteśmy dumni, że już po raz siódmy możemy wspierać organizację tych zawodów, w których udział wezmą zawodnicy z całego świata – dodał.

Zawody poprzedzone obozem szkoleniowo-przygotowawczym, odbędą się w dniach 3 – 6 maja 2018 roku. Miejscem goszczącym łuczników konnych z całego świata będzie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

-Jak interesującym wydarzeniem, dla naszych zagranicznych gości  są te zawody, niech świadczy fakt iż często proszą nas o rekomendacje ciekawych miejsc w okolicy – mówi Michał Sanczenko – główny organizator –  Jak się później dowiadujemy wracają tutaj z rodzinami, aby zwiedzać Warmię i Mazury. Po co to robią? Same zawody mają dość intensywnie zaplanowany przebieg. Brakuje czasu na inne atrakcje. A piękno regionu urzeka wszystkich na tyle mocna, że powrót tutaj staje się koniecznością – dodaje.

Ten rok zapowiada się niezwykle ciekawie. Wygląda na to, że do Polski, zjedzie czołówka światowa, która rywalizować będzie z najlepszymi polskimi zawodnikami w tej dyscyplinie. Już teraz zgłosili się  przedstawiciele 15 państw, m.in. z Niemiec, Szwecji, Szwajcarii, Australii, Singapuru, Grecji, Indii, Węgier oraz USA. Interesujące i miłe jest to, że w tym roku do grona stałych gości, po raz pierwszy do Polski przyjadą łucznicy konni z Australii, Singapuru, Rosji i Ukrainy.

-Oczywiście najbardziej liczymy na dobry występ, naszej najlepszej polskiej łuczniczki, Anny Sokólskiej – drugiej kobiety w tym sporcie na świecie jeżeli chodzi o klasyfikację z 2017 roku  – dodaje Sanczenko.

Jedna myśl na temat “VII Majówka z łukiem i koniem już za trzy miesiące

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.