JKS Barłomino, jeden z najnowocześniejszych klubów jeździeckich i stajni w Polsce, położony w malowniczej kaszubskiej wsi Barłomino (ok. 50 km od Gdańska) w weekend, w dniach 9-10 września 2017 r. organizował ZAWODY REGIONALNE I TOWARZYSKIE W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY. W trakcie dwudniowych zawodów odbyło się 14 konkursów, uczestniczyło w nich łącznie ok. 100 koni i 114 zawodników. W pierwszym dniu zawodów (9 września) odbyły się także widowiskowe nocne zawody (konkurs kl. P sześciu barier), które ex aequo wygrały zawodniczki Ida Twerdochlib (Sopocki KS) oraz  Katarzyna Frydel (JKS Senny Nowęcin).

Weekendowe zawody w JKS Barłomino są zakończeniem sezonu letniego. Na zawodach pojawiały się m.in. takie nazwiska jak Mateusz Kiempa, zawodnik Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy w WKKW. Szczególnie widowiskowy był nocny konkurs sześciu barier,  przy sztucznym oświetleniu, który zakończył się zwycięstwem dwóch zawodniczek – powiedziała Karolina Krempeć, członek zarządu JKS Barłomino, dyrektor zawodów.

Sobotnie zawody odbyły się w godzinach: 11:00 – 22:00. Nocny konkurs kl. P przy sztucznym oświetleniu, czyli konkurs sześciu przeszkód o wysokości od 110 cm, z czego każda jest o 10 cm wyższa od poprzedniej, odbył się w godz. 20:30 – 22:00. W niedzielę zawody trwały od 9:00 do 17:00.

Łącznie w trakcie imprezy rozegranych zostało 14 konkursów towarzyskich i regionalnych od klasy mini LL i LL (wysokość przeszkód od 50 cm do 90 cm)  do klasy N1 (wysokość przeszkód do 125 cm). W zawodach wzięli udział doświadczeni, jak i młodzi zawodnicy.

In.prasowa

 

 

WYNIKI ZAWODÓW

Wyniki 9 września 2017

Zawody towarzyskie, Klasa LL Mini:

  1. miejsce: Anna Zagórowska, Asterix
  2. miejsce: Marta Ledzion, Babette
  3. Marlena Dawidowska, Harry

Zawody towarzyskie, Klasa LL:

  1. miejsce: Mateusz Kiempa (znany zawodnik WKKW), Al Pacino J (CSJ Coval Biały Bór)
  2. miejsce Katarzyna Ostapiuk, Dracena (JKS Senny Nowęcin)
  3. miejsce Weronika Czarnecka, Waltra (Pomorska Liga Jeździecka)

Zawody regionalne, klasa L

1. miejsce: Katarzyna Loose-Kulinkowska, Danjazz

2. miejsce: Helena Chełchowska, Godecja (Pomorska Liga Jeździecka)

3. miejsce: Nina Gawkowska, Triple Speed (Pomorska Liga Jeździecka)

Zawody regionalne , klasa P

1. miejsce: Agnieszka Damps, Gotha (Pegaz Reda)

2. miejsce: Agata Tejchman-Konarzewska, Legenda (Sopocki Klub Jeździecki)

3. miejsce: Katarzyna Frydel, Cenar (JKS Senny Nowęcin)

Zawody regionalne, klasa N

1. miejsce: Paula Myszka, Dark Pearl (LKS Nadwiślanin)

2. miejsce:  Aleksander Lewandowski, Wróżbita (OSK Lipce)

3. miejsce: Marta Orłowska, Marco (Sopocki KJ)

Zawody sześciu barier przy sztucznym oświetleniu

1. miejsce: Ida Twerdochlib, Lupino 17 (Sopocki KJ)

2. miejsce:  Katarzyna Frydel, Cenar (JKS Senny Nowęcin)

3. miejsce: Izabela Woźniak, Orbital (UKJ Neksico Karlino)

Wyniki 10 września 2017

Zawody towarzyskie, klasa LL mini

1. miejsce: Liwia Tazbir, Bemio

2. miejsce:  Zuzanna Becker, Enzo (JKS Barłomino)

3. miejsce: Patrycja Szmit, Kaszmir

Zawody towarzyskie, klasa LL mini

1. miejsce: Angelika Stromska, Grand Prix (Stajnia z pasją Zamek Rzucewo)

2. miejsce:  Joannna Matuszak, Dragon (AKJ Trójmiasto)

3. miejsce:  Sonia Kwiatkowska, Ferra

Zawody regionalne, klasa L

  1. miejsce: Martyna Głuszek, Kalahari (Stajnia Modrzewie)
  2. miejsce:  Zuzanna Czarnecka, Wieleń (Sopocki KJ)
  3. miejsce:  Małgorzata Barbarska, Frida (JKS Senny Nowęcin)

Zawody klasa L , na styl na jeźdźca:

  1. miejsce: Antoniak Julia, Speed of Sound (Werago)
  2. miejsce: Marek Łatosz, Rivera, (Stajnia Modrzewie)
  3. miejsce:  Nina Gawkowska, Triple Speed (Pomorska Liga Jeździecka)

Zawody regionalne, klasa L1

  1. miejsce: Katarzyna Loose-Kulinkowska, Danjazz (Stado Ogierów Starogard Gdański)
  2. miejsce: Helena Chełchowska, Godecja (Pomorska Liga Jeździecka)
  3. miejsce: Weronika Rudnicka, Rambo (Pomorska Liga Jeździecka)

Zawody regionalne, klasa P1

  1. miejsce: Katarzyna Loose-Kulinkowska, Danjazz (Stado Ogierów Starogard Gdański)
  2. miejsce: Piotr Zielonka, Avanka (Jeździecki Klub Sportowy Senny)
  3. miejsce: Anna Krupska, Calida (JKS Neksico Karlino)

Zawody regionalne, klasa N1

  1. miejsce: Paula Myszka, Dark Pearl (LKS Nadwiślanin)
  2. miejsce: Katarzyna Frydel, Huryssa (JKS SENNY Nowęcin)
  3. miejsce: Piotr Zielonka, Avanka (Jeździecki Klub Sportowy Senny)

Zawody regionalne, klasa L

  1. miejsce: Iga Biegalska, Ikar (Sopocki KJ)
  2. miejsce: Iga Bieglaska, Kiavoj (Sopocki KJ)
  3. miejsce: Joanna Tejchman-Konarzewska, Celesto (Sopocki KJ)