WKKW: Światowi jeźdźcy wracają do Strzegomia

Po tygodniach niepewności Strzegom otwiera długo wyczekiwany sezon międzynarodowych zawodów jeździeckich w WKKW. Jako pierwsze startują zawody Strzegom Summer Tour, które w tym roku zagoszczą w Morawie dwukrotnie – w pierwszym i trzecim tygodniu lipca.

Już w najbliższy weekend zwodnicy reprezentujący 13 krajów zmierzą się w czterech konkursach międzynarodowych o różnym stopniu trudności: CCI1*, CCI2*, CCI3*, CCI4*. Na stracie zobaczymy blisko 140 koni.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego, czyli jeździecki triatlon to jedna z najtrudniejszych dyscyplin konnych, podczas której para koń-jeździec musi zaliczyć trzy próby: ujeżdżenie, cross i skoki przez przeszkody.

Zawody startują w piątek. W tym dniu zawodnicy zaprezentują się na czworoboku podczas próby ujeżdżenia. W sobotę rozegrane zostaną kolejne próby ujeżdżenia oraz konkursy skoków przez przeszkody. Ostateczna rozgrywka i wyłonienie zwycięzców nastąpią w niedzielę podczas emocjonującej próby terenowej.

Zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych impreza odbędzie się bez udziału publiczności i mediów. Kibice będą jednak mogli dopingować swoich faworytów podczas relacji „live”, która transmitowana będzie na stronie internetowej zawodów: www.eventing.strzegomhorsetrials.pl , na stronie Świata Koni oraz na Facebooku.

Fot: Mariusz Chmieliński

Transmisje video:

Sobota, 04.07.2020

12.00-18.00 – Skoki

Niedziela, 05.07.2020

09.00-15.00 – Cross

Zgłoszenia CCI: http://www.eventing.strzegomhorsetrials.pl/images/2020/01/Entries_-_CCI_-_29.06.pdf

Program: http://www.eventing.strzegomhorsetrials.pl/images/2020/01/Timetable_SST_-1st_week_-_26.06.pdf

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *