Wyjątkowe Mistrzostwa Świata w Jeździe Bez Ogłowia odbyły się we Wrocławiu!

W miniony weekend we Wrocławiu po raz czwarty odbyły się mistrzostwa w jeździe bez ogłowia, których pomysłodawcą jest trener i sędzia główny zawodów Wojciech Mickunas. W komisji sędziowskiej zasiadł również dr Krzysztof Skorupski, autor książki „Psychologia treningu koni”. W konkurencjach western sędziami były panie Aleksandra Misztak i Marta Abramczyk reprezentujące Polską Ligę Western i Rodeo. Gospodarzem toru był Jacek Pękalski.

 

Tegoroczna edycja miała wyjątkowy międzynarodowy charakter. Były to pierwsze w historii Mistrzostwa Świata. Do zawodów zgłoszono aż 58 koni! Wystartowało 65 zawodników, którzy brali udział w konkurencjach: ujeżdżenia, skoków przez przeszkody, western horsemanship, trailu oraz próbie Caprillego. Odbyły się 92 przejazdy w kategoriach wiekowych młodzieżowej i seniorów. Jeźdźcom i koniom genialny doping zapewniła wyjątkowo liczna publiczność. Zawody oglądało z trybun pięć tysięcy widzów. Dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice uroczyście otworzył zawody pokazem pracy z ziemi z koniem bez ogłowia. Zaprezentował Vibrante – siwego konia portugalskiej rasy lusitano. Spektakularny a zarazem wyjątkowy pokaz poczty węgierskiej, dwóch koni bez ogłowia, zaprezentowała Paulina Osowska, z których na jednym startowała w Mistrzostwach w konkurencjach western. W pokazach wystąpiła także Blanka Satora prezentując najmniejsze konie świata o wdzięcznych imionach Ciuciu i Moo.

Zeszłoroczna złota medalistka Joanna Pawlak na koniu Jedwabny Pył (który ma za sobą karierę wyścigową) obroniła swój tytuł w Próbie Caprillego stając się tym samym Mistrzynią Świata w tej dyscyplinie, jednak w Skokach Przez Przeszkody tytuł Mistrza Świata wywalczyła para Bogdan Maślanka i koń Kastet. Młodzieżowym Mistrzem Świata w Jeździe bez Ogłowia została Oliwia Gogolińska, która wystąpiła na kucu Tancerz. Pierwsze miejsce w ujeżdżeniu w kategorii młodzieżowej wywalczyła Aleksandra Błachno (na samodzielnie przygotowanym kucu Irlandka) a drugie Karmena Kułaga na kucu Ideał. Obie zawodniczki reprezentują Wyższą Szkółkę Jazdy Wrocław – Partynice. Nagrodę specjalną dla Mistrzyni Świata w ujeżdżeniu juniorów ufundowała Rada Osiedla Krzyki-Partynice.
W konkursie ujeżdżenia w kategorii senior triumfowała  Anna Zenl na koniu Egist. Srebrny medal wywalczyła Agnieszka Bienert (instruktor Wyższej Szkółki Jazdy i sędzia wyścigowy) na kucu Idol. Pierwsze miejsce w konkurencji western Trail seniorów zdobyła Paulina Wojtulek na koniu Elpenor. Tytuł Młodzieżowego Mistrza Świata w Jeździe Bez Ogłowia wywalczyła Julia Nowak z koniem An Ma Bella. Mistrzem Świata w Jeździe Bez Ogłowia w konkurencji Western Horsemanship została Sylwia Kubiak na koniu Smart Like Hollywood. Wśród młodzieży najlepsza była Anna Dombrowska i koń Par Mount Dolly.

W trakcie zawodów obchodzony był Europejski Dzień Konia 2017 zainicjowany przez Euro Equus – unię miast o silnych tradycjach jeździeckich. Kolejne Mistrzostwa w Jeździe Bez Ogłowia za rok, także we wrześniu. Będą równie wyjątkowe!

 

 

 

 

 

 

 

GALERIA

 

 

 

Jedna myśl na temat “Wyjątkowe Mistrzostwa Świata w Jeździe Bez Ogłowia odbyły się we Wrocławiu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.