Wyścigowa niedziela rozpoczęła trzydniową majówkę na Partynicach

W niedzielę ruszył jubileuszowy cykl wyścigowy na Partynicach. Wrocławski tor obchodzi w tym roku 110-lecie swojej działalności. Główną gonitwę pierwszego mityngu, Nagrodę Otwarcia Sezonu o Puchar Militaria.pl, po pasjonującym pojedynku wygrała Inferna dosiadana przez Dusana Andresa. Klacz trenera Roberta Świątka w celowniku była o nos lepsza od mocno finiszującego Rekiego. Na trzecim miejscu przybiegła Amfora.

 

Tutejsza pewnie pierwsza

Otwierający mityng wyścig dla koni debiutujących w gonitwie z płotami bezapelacyjnie wygrała Tutejsza pod Dusanem Andresem. Prowadzenie objęła przed wejściem w ostatni zakręt i uciekła rywalom. Za nią podążyła Galerianka, która także niezagrożona minęła celownik, jako druga. Na trzecim miejscu wyścig ukończył Dixon. Trenerem zwycięskiej klaczy jest Robert Świątek.

 

Zwycięski powrót Natalii

W drugiej gonitwie dnia spotkały się trzyletnie folbluty, dla których był to pierwszy start w karierze. Poprowadził Haad Rin dosiadany przez Kamilę Maryniak, ale po wyjściu na końcową prostą doszła go najpierw Augusta, a po chwili oba walczące konie pogodziła Nota dosiadana przez Natalię Hendzel, która tym zwycięstwem wróciła do rywalizacji na torze po rocznej przerwie. Nota do wyścigu została przygotowana przez Michała Borkowskiego.

 

Walka do końca

Przeszkodowa próba dla czteroletnich koni dostarczyła ogromnych emocji – sześć koni do końca walczyło o zwycięstwo. Ostatecznie pierwszy na celowniku zameldował się King Artur dosiadany przez Marcela Novaka. Podopieczny czeskiego trenera Pavla Polesa wyprzedził innych reprezentantów czeskich stajni – Tao (J. Faltejsek) i Dżidżali (J. Bartos).

 

Efektowne zwycięstwo Tirany

Trzynaście koni ruszyło w dystans Nagrody Nila, a na czele po starcie znalazła się Isuzu. Stawka w zwartej grupie pokonywała kolejne przeszkody. W drugiej fazie gonitwy prowadzenie objął Sang Jang, w czołówce galopował też Le Grand. Przed finiszowymi płotami na pozycji lidera pojawiła się Tirana pod Josefem Bartosem i pewnie sięgnęła po zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Le Grand, a trzeci był Sang Jang. Trenerem zwyciężczyni jest Robert Świątek.

 

Triumf Karima

Karim dosiadany przez Konrada Mazura najlepiej rozłożył siły i pewnie sięgnął po zwycięstwo w gonitwie dla 4-letnich i starszych folblutów. Drugie miejsce zajął Alvani pod Natalią Hendzel. Trenerem zwycięzcy jest Tadeusz Dębowski.

 

Majówka na Partynicach

Tym razem wyścigi nie skończyły się wraz z ostatnią gonitwą. Tuż po godzinie 18-tej na scenie zagrali rockmani z Zespołu Niewinni rozgrzewając publiczność mocnym, gitarowym brzmieniem. Kolejnym artystą, który wystąpił na partynickiej scenie był Tomasz Krajewski, który zaprezentował najpiękniejsze utwory dwudziestolecia międzywojennego. I tak w muzyczny sposób zainaugurowana została wielka, trzydniowa majówka na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych. Od jutra na wrocławskim hipodromie będzie okazja skosztować regionalnych specjałów w ramach kiermaszu zdrowej żywności. Nie zabraknie również wielkiego grilla, na którym będzie można posilić się przed wyczerpującymi ćwiczeniami na świeżym powietrzu. Na najmłodszych czeka strefa gier i zabaw gdzie będą mogli poskakać na euro bungee lub wspiąć się na dmuchany zamek. Kiermasz zdrowej żywności jest pierwszą z cyklu imprez w ramach projektu Zielone Punkty Wrocławia, której założeniem jest promocja zdrowia i aktywnego stylu życia w każdej dzielnicy miasta.

1 thought on “Wyścigowa niedziela rozpoczęła trzydniową majówkę na Partynicach”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *