Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/users/sena/public_html/planetakoni/wp-includes/kses.php on line 893
Wyścigowa niedziela - Oficjalna strona miesięcznika Planeta Koni

Wyścigowa niedziela

Kolejny wyścigowa niedziela znów będzie stała pod znakiem rywalizacji kłusaków francuskich, które ścigać się będą w pięciu gonitwach. W uzupełnieniu programu dnia dwukrotnie na starcie staną konie pełnej krwi angielskiej.

Do ciekawego pojedynku dojdzie w gonitwie otwierającej mityng, w której utalentowany trzylatek Fugitf Davo zmierzy się m.in. z tegorocznym derbistą Elakiem Vasterbo z Czech. Oba konie są w formie, tydzień temu Fugitif Davo swój wyścig wygrał, Elak Vasterbo w swoim był drugi. Do walki może włączyć się Elka Ludoetka, jeżeli uda jej się uniknąć zagalopowania.

W drugiej gonitwie – kolejna odsłona rywalizacji Daddy Cool Blue i Diable Maya, do której ostatnio włączył się Diego du Bellay. Częściej zwycięsko wychodził z niej ten pierwszy, Diego z kolei albo wygrywa, albo wpada w galop i jest dyskwalifikowany. Dobrą formę zwycięstwem w ostatnią niedzielę potwierdziła nowa w tym towarzystwie Dogma.

Wciąż w świetnej dyspozycji jest Baliverne Buroise, która nie powinna mieć żadnych problemów z dorzuceniem kolejnego zwycięstwa do kolekcji. Teoretycznie najgroźniejszą rywalką może być Ukamaya Verderie, chociaż ostatni występ nie był dla tej zasłużonej klaczy zbyt udany. Nieźle w minioną niedzielę zaprezentowały się Vendetta Team i Albane de Mortree.

Barbariska po raz drugi spróbuje wygrać gonitwę na maratońskim dystansie 3200 m. Rywali ma mocnych – Brandy Hornline czy Usita na pewno nie poddadzą się bez walki, swoje trzy grosze może też wtrącić Tequila Dance.

Bardzo udanie tydzień wcześniej zadebiutowała na polskich torach Ellipse du Dome, zajmując drugie miejsce. Teraz staje przed szansą odniesienia zwycięstwa, w czym może przeszkodzić jej Fulham, który spróbuje zrewanżować się rywalce za ostatnią przegraną.

W pierwszej z dwóch gonitw na dystansie jednej mili dla trzyletnich i starszych koni pełnej angielskiej Banja Luka zmierzy się z Zewem, którego w minioną niedzielę pokonała o jedną długość. W drugiej Koniak powalczy z Tanatosem, od którego tydzień wcześniej był lepszy o trzy czwarte długości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.