Wyścigowe otwarcie sezonu rozpocznie trzydniową majówkę na Partynicach

Wrocław, 26.04.2017 r.

W niedzielę wyścigi wracają na Partynice. Wielkie Otwarcie Sezonu oraz koncert rozpoczną trzydniową majówkę na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych

 

W najbliższą niedzielę, 30 kwietnia na Partynicach wystartuje jubileuszowy cykl wyścigowy. Wrocławski tor obchodzi w tym roku 110-lecie swojej działalności. W nadchodzącym sezonie czeka nas siedemnaście mityngów. W tym eliminacja prestiżowego cyklu europejskich gonitw Crystal Cup, będącego również kolejną edycją Ladies Day. We wrześniu konie zmierzą się w największej gonitwie przeszkodowej w Polsce – Wielkiej Wrocławskiej. Nie zabraknie również klasyków takich jak Dzień Województwa Dolnośląskiego czy tradycyjny Hubertus na zakończenie sezonu.

 

Nagroda Otwarcia Sezonu

W ośmiu gonitwach inauguracyjnej niedzieli rywalizować będą konie z polskich oraz czeskich stajni. Główna gonitwa dnia, Nagroda Otwarcia Sezonu, zgromadziła na starcie doborową stawkę dziewięciu koni specjalizujących się w gonitwach z przeszkodami. Po sukcesach na zagranicznych torach w poprzednim sezonie, zaprezentuje się wrocławskiej publiczności partynicka Inferna. Znakomity ubiegłoroczny sezon zwieńczony drugim miejscem w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego miała Tasmania. Tuż za nią finiszował wówczas doskonale znany na Partynicach Tamas z Czech. Z Rekim, synem słynnej Registany, nadzieje na tegoroczne sukcesy wiąże partynicki trener Michał Borkowski, któremu tego konia do treningu powierzyła słynna czeska stajnia wyścigowa Wrbna Racing. Sopran Best to najbardziej doświadczony stipler w stawce, doskonale zna partynickie przeszkody – wygrał tutaj m.in. Nagrodę Zamknięcia Sezonu i był piąty w Wielkiej Wrocławskiej. Udaną drugą część minionego sezonu miał Netto trenera Roberta Świątka. Partynicka Intifada poprzedni rok zakończyła trzecim miejscem w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu Przeszkodowego. Trzy zwycięstwa w Pardubicach to najlepsza rekomendacja czeskiej Amfory. Inny gość z Czech, Cotton Eye Joe, nie ma jeszcze wygranej na koncie, ale podczas kilku startów we Wrocławiu zdążył dobrze poznać partynickie przeszkody.

Koni podczas pierwszej wyścigowej niedzieli na Partynicach dosiadać będą znakomici dżokeje. Jan Faltejsek i Josef Bartos z Czech czy Niklas Loven ze Szwecji to czołowi europejscy jeźdźcy specjalizujący się w gonitwach z przeszkodami. W gonitwach płaskich zobaczymy m.in. wracającą po rocznej przerwie wrocławską amazonkę Natalię Hendzel i Czeszkę Martinę Havelkovą, która ma w dorobku liczne zwycięstwa w gonitwach najwyższej kategorii.

 

Wyścigowa majówka

Jak zawsze wyścigi konne, oprócz końskiej dawki emocji oferują szereg dodatkowych atrakcji. Na najmłodszych fanów końskiego sportu czekają przejażdżki na kucykach Wyższej Szkółki Jazdy, gokarty oraz karuzela wenecka czy wodny zorbing. Tym razem wyścigowa niedziela nie skończy się jednak wraz z ostatnią gonitwą. Po godzinie 18-tej do akcji wkroczy zespół Niewinni, grający niezapomniane przeboje klasyki polskiego rocka oraz bluesa. Na scenie swój recital zaprezentuje również znany wrocławski muzyk oraz aktor Tomasz Krajewski. Tak rozpocznie się wielka majówka na Partynicach, która potrwa trzy dni. Już od poniedziałku na wrocławskim hipodromie będzie okazja skosztować regionalnych specjałów w ramach kiermaszu zdrowej żywności. Na łasuchów czeka wata cukrowa, a dla tych, którzy liczą kalorie zdrowe wypieki bez cukru. Nie zabraknie również wielkiego grilla, na którym będzie można posilić się przed wyczerpującymi ćwiczeniami na świeżym powietrzu. Na najmłodszych czeka strefa gier i zabaw gdzie będą mogli poskakać na euro bungee lub wspiąć się na dmuchany zamek. Kiermasz zdrowej żywności jest pierwszą z cyklu imprez w ramach projektu Zielone Punkty Wrocławia, której założeniem jest promocja zdrowia i aktywnego stylu życia w każdej dzielnicy miasta.

 

Wielkie Otwarcie Sezonu Wyścigowego na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice już w najbliższą niedzielę, 30 kwietnia o godzinie 14:15. Wstęp na wyścigi konne jest bezpłatny.

 

1 thought on “Wyścigowe otwarcie sezonu rozpocznie trzydniową majówkę na Partynicach”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *