Zakończenie sezonu wyścigowego i uroczysty Hubertus na Partynicach

Mocnym akcentem kończy się sezon gonitw w galopie – kilkunastokonne wyrównane stawki gwarantują prawdziwie końską dawkę emocji przed zimową przerwą.

Aż 14 koni zgłoszonych zostało do gonitwy o Puchar Portu Lotniczego Wrocław dla 3-letnich arabów. Damira, trzy razy druga na Partynicach, spróbuje wreszcie sięgnąć po zwycięstwo, a przeszkodzić jej może inna z podopiecznych służewieckiego trenera Macieja Jodłowskiego – Mura Derbe, która też dobrze czuje się na wrocławskiej bieżni.

Trzynaście koni arabskich zajmie boksy w maszynie startowej gonitwy I grupy na dyst. 2200 m. Dojdzie do rewanżu na Nagrodę SK Lesieniec, w której druga na celowniku Palloma pokonała Złotną, Espaliera, El Nostera, Duero i Ehaba Al Khalediah. Do walki o czołowe lokaty mogą wmieszać się zwycięzcy ze Służewca – Rayanah Aljasra i Purhib.

Trzynastka to również liczba uczestników gonitwy dla 3-letnich i starszych folblutów, z których prawie połowa ścigała się tydzień wcześniej, a najlepsza z tej szóstki była Intifada, która zajęła czwarte miejsce. Wystartuje także m.in. Eluzzam, który biegał w Derby, a także irlandzkiego pochodzenia Baby You Think.

Jedenaście koni pobiegnie w otwierającej mityng gonitwie z udziałem trzyletnich koni czystej krwi arabskiej, a po osiem – w gonitwach dla dwulatków pełnej krwi angielskiej. W pierwszej serii z udziałem najmłodszych folblutów spotkają się m.in. Twoteatoroomtwotwo, półsiostra doskonałego Temperamenta, ciekawego pochodzenia Dance With Molly i obiecujący Takraw. Druga seria da odpowiedź, czy wydłużenie dystansu sprawi, że po zwycięstwo sięgnie Nebo, syn oaksistki Nebii i półbrat Nadwornej, która wygrała Nagrodę Konstelacji.

Sezon gonitw w galopie zakończy handikap dla 3-letnich i starszych folblutów, w którym zmierzą się m.in. serbskiej hodowli Kazal, czwarty w Dreźnie Rakisz i niedawny zwycięzca ze Służewca Koniak.

Uroczysty Hubertus

Jak co roku zakończymy sezon wyścigowy licznymi atrakcjami dla publiczności. Zobaczyć będzie można pierwszy przeszkodowy bieg dżokejów. Na co dzień walczą o pierwsze miejsca dosiadając  koni wyścigowych, a w najbliższa niedzielę konie zostaną w stajniach. Będzie się liczyć tylko siła własnych mięśni. Zwykle na wrocławskim hipodromie walczymy o jak najlepsze czasy, ale w Hubertusa wszystko się zmieni. W Najwolniejszej Gonitwie Świata o Puchar Dyrektora WTWK -Partynice wygra ten, który dotrze do mety ostatni. Wezmą w niej udział małe i duże konie – emocje gwarantowane. Dla kibiców przygotowaliśmy również dwa duże ogniska, wspólne pieczenie kiełbasek oraz darmową grochówkę.

Niedziela, 22 października.

 Zapraszamy wcześniej, na godz. 10:15 !  Wstęp na wyścigi jest bezpłatny !

Jedna myśl na temat “Zakończenie sezonu wyścigowego i uroczysty Hubertus na Partynicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.