Znamy już ostateczną listę zgłoszeń na Mistrzostwa Europy w WKKW w Strzegomiu!

Do startu podczas rozpoczynających się 17 sierpnia Mistrzostw Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) zgłoszonych zostało 77 zawodników z 19 krajów. Z tej liczby w rywalizacji drużynowej walczyć będzie 51 zawodników w 13 narodowych teamach. Pozostałych 26 jeźdźców wystartuje w ramach klasyfikacji indywidualnej.

Mistrzostwa Europy Seniorów w WKKW po raz pierwszy są rozgrywane w Polsce. W Strzegomiu pod Wrocławiem nasz kraj reprezentować będzie pięciu zawodników i ich konie. Są to: Paweł Spisak na Banderasie, Mariusz Kleniuk na Winonie, Mateusz Kiempa na Grand Supreme, Michał Knap na Bob the Builder oraz Paweł Warszawski na Fuksji. Pary już szlifują formę na strzegomskich placach treningowych i liczą na doping polskich kibiców podczas nadchodzących zmagań.

Mistrzostwa Europy w Strzegomiu zgromadzą europejskie gwiazdy WKKW.  Do Polski zawitał już Niemiec Michael Jung, aktualny mistrz Europy i numer jeden w światowym rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Ośmiokrotnie, nieprzerwanie wygrywał medale w kategorii indywidualnej. Jest jedynym zawodnikiem, który posiadał jednocześnie tytuł mistrza Europy, mistrza świata i mistrza olimpijskiego.

foto.pixabay
foto.pixabay

Walka o medale rozegra się w dniach 17-20 sierpnia na hipodromie w Morawie koło Strzegomiu. Dyscyplina WKKW, nazywana również jeździeckim triatlonem, to najbardziej wszechstronna konkurencja jeździecka.

Poza emocjami sportowymi na widzów w Strzegomiu czekają efektowne akrobacje kaskaderskie, pokazy hodowlane, koncerty gwiazd oraz bogata strefa wystawców.

Wszystkie szczegóły znajdziemy pod adresem:

http://strzegom2017.pl/images/2017/Entry_List.pdf

Jedna myśl na temat “Znamy już ostateczną listę zgłoszeń na Mistrzostwa Europy w WKKW w Strzegomiu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.